14/11/2018

YEDİGÖLLER YOLU ÜVEY EVLAT MI?

Ali Rıza ŞAHİNOĞLU

Ali Rıza ŞAHİNOĞLU
26 Kasım 2017

“Tabiatın Kalbi Bolu”diyoruz, “Turizm Şehri Bolu olacak” diyoruz, Bolu bunlarla şaha kalkacak diyoruz, fakat bu iş nasıl olacak, sanki Güneydoğu’daki bir ilin mezrası gibi yol açılsın diye kar yağmamasını bekleyip  altı ay sonra açılan yolumuz var çok şükür.

Bolu ilimizin çok güzel bir lokasyonu olmasına rağmen bizler diyoruz ki; “Ey misafirler! Kışın Bolu Yedigöller’e gelmeyin biz bu yolu açmıyoruz. İsterseniz Mengen tarafından gidin ve arabanızın ön takımlarını parçalayın, Yedigöller’e bir daha gelmeyin, gelirseniz de, İlkbahar, Yaz, Sonbahar’da gelin. Ne o öyle kışın buraya gelmeye çalışıyorsunuz. Gelmeyin biz bu yolun karla mücadelesinde başarılı değiliz. Ne işiniz var kışın evinizden çıkmayın. Ne Yedigöller’iymiş!”

Bırakın bu bölgenin kışın karın temizlenmemesini zaten yazında sadece Abant ve Gölcük’e Belediye otobüsleri kalkıyor. Yedigöller bölgesine giden toplu taşıma aracımız yok.

 Eğer bu yolu açamıyorsak, bu yola bariyerlerle kapatalım. Şunu hatırlatmak isterim bu yolda telefonlar çekmiyor.Daha önce bu yolda kaza yapıp kimseye ulaşamayan, kan kaybından vefat eden kişiler olduğunu UNUTMAYALIMM!!!

Yedigöller yolu açılması gerçekten zor ise, bu yolu en azından hafta sonları açık tutalım.İnsanlarımız kış mevsiminde de gelsin, bu güzellikleri görsün.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları