28/01/2020

Sevgili Bolulular

Önder Gökdemir

26 Mayıs 2016

Sevgili Bolulular, Boluspor'u seven Hemşerilerim.

Ben Bolu dışında çalışan, Bolu'yu Boluspor'u çok seven Boluspor'dan başka takım tutmayan Hemşerinizim.

Kendi kendime sordum. Benim gibi Bolu dışında Boluspor'u çok seven hemşerilerimiz var, onlarda benim gibi Boluspor'un içinde olan olaylardan, yapılan haksızlıklardan, sözlerin yerine getirilmemesinin sebeplerini öğrenmek istiyorlardır.

Sözlerime ilk önce YILMAZ ÖZEN Hocamdan başlamak istiyorum.

 Yılmaz Özen hocanın adını duyduğumda Boluspor takımının başına getirildi diye çok sevindim. Tamam dedim Adam gibi Adam Bolu'nun evladı futbolu altyapıdan başlayıp tırnaklarıyla buraya kadar getiren, başarı kazanan ve bu başarısını Boluspor ile ve Bolulularla paylaşmak için çaba sarf eden, elini taşın altına sokan mücadeleden kaçmayan bir Teknik adam en önemlisi Bolu'nun evladı...

Yılmaz Hocanın başarısını ve yaptıklarını anlatmama gerek yok. Sizler ve tüm Türkiye bunları okudu ve biliyorsunuz, biliyorlar. Milli takım hocası Sayın Fatih Terim'in teklifine Boluspor'un çıkarları için ve Boluspor'u o kötü durumdan kurtarmak için hayır demesini bilen delikanlı bir Boluludur. Böyle bir hocaya takımı teslim etmeyeceksin de kime teslim edeceksin.

Bunu da izin verirseniz Sayın Savaş Abak'a sormak isterim.

Sayın Abak, sezon başında Yılmaz Hoca ile başladınız bu bir göstermelik davranış mıydı? Boluspor'u düşmekten kurtaran Yılmaz Hocayı bir kalemde sildiniz. Yerine getirdiğiniz hocalara gösterdiğiniz sabrın yarısını Yılmaz Hocaya ve ekibine gösterseydiniz keşke...

Bu sezon başında yapılan transferler bence yanlıştı. Belki aynı görüşte olup bunu söyleyemeyen çok Bolulu olduğuna inanıyorum. Kongreye gideceğiniz şu günlerde çıkan bir yazınızı okudum. Orada A'dan Z'ye her şeyi anlatmışsınız. Ama Yılmaz hocadan hiç bahsetmemişsiniz. İyi veya kötü ... Sizden bu davranışı beklemek benim ve tüm Boluspor'u sevenlerin hakkıdır diye düşünüyorum.

Bu bölümde de Sayın Necip Çarıkçı hakkındaki düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Ben Necip Beyi başkan olarak görmeyi istiyorum fakat eskiden yaptığı gibi yönetime aldığı arkadaşlarını, teknik ekibini seçerken seçici davranmalı.

Transfer yaparken o benim manevi evladım diyip Boluspor'a yaramayacak futbolcuları transfer yapmamalı. Teknik adam konusunda da yanlış yapmayacağına inanıyorum. Çünkü yanlış teknik adam yüzünden Ankara'da Boluspor Karşıya maçından sonra aracının içinde ağladığını ve üzüldüğünü gördüm. Bir daha böyle bir teknik adamla çalışmaz diye düşünüyorum.

Ben Necip Beyin Bolu'ya ve Boluspor'a yeni bir hava getireceğine ve yeni bir Boluspor yaratacağına gönülden inananlardanım.

Bunları yazarken hiç bir kimsenin hakkına ve kişisel haklarına saygısızlık yapmak gibi bir niyetimin olmadığını söylemek isterim. Tamamen kişisel düşüncelerimi ve yılların birikimlerini aktarmak istedim.

Bu yazımla birçok Bolulunun ve Boluspor'u sevenlerin gözü kulağı olmuşumdur diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Eskişehir'de Bolu'yu ve Boluspor'u çok seven Hemşeriniz

1 yorum yapılmış

  • VeyselKara27 Mayıs 2016 • 11:27

    Arkadaşım yazdıkların çok doğru sizler kadar bolu,da oturup maç bitince bizlerde kahroluyoz dört beş sezondur burada yüzümüz gülmüyor yılmaz konusunda haklısın biz zaten ne zaman kendi evladımıza sahip çıktık alt yapımızdan çıkan genç ler bir türlü şans bulamıyor ilk önce gelecek hoca çok yararlı üc beş kişi alınıp gerisialt yapı takviyeli olsun zaten bizim alt yapı üc senedir ya bir ya iki

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları