20/11/2018

YOK MU BU ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKACAK BİRİLERİ?

Ali Rıza ŞAHİNOĞLU

5 Mayıs 2016

Öncelikle tüm Bolulu hemşehrilerime saygılarımı sunup, yazımın başlığında da olduğu gibi,” YOKMU BU ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKACAK BİRİLERİ” diyerek başlamak istiyorum.

Bu olay aslında sadece Bolu’nun değil Türkiye’nin de bir gerçeği sanırım. Türkiye’de reytingi olmayan spor dalları var. Atletizim, futbol ve basketbol kadar bir spor dalı.  Fakat gel gelelim futbol ve basketbola gösterilen yoğun ilgi alaka, hiçbir zaman atletizme gösterilmiyor, anca iyi bir başarı olacak ki buda illaki birincilik olması gerekiyor.

Şimdi bu başlığı neden attım, düşünün Bolu’nun iki tane kız evladı biri Taşkesti’li, biri Gökçesu’lu. Bu kızlarımız öyle bir başarı yakaladılar ki birisi Milli Oldu, biriside Türkiye birincisi. Ne kadar güzel bir şey değil mi?. Evet gerçekten çok güzel bir başarı kendilerini kutluyorum, fakat bu çocuklarla övünmemiz için Bolu adına yarışmaları lazım değil miydi? Evet yalnış duymadınız bu çocuklarımız Bolulu, fakat Bolu adına yarışamıyorlar, neden çünkü Bolu da bu çocuklara sahip çıkan olmadı, yanlarında sadece antranörleri var başkada kimseleri yok. Bolu’da da takım olmadığı için, Sakarya bu çocuklarımızı resmen kapmış. Bolu’da ki spor yatırımları son zamanda bu kadar ivme kazanmışken Bolulu çocuklarımızın bir başka şehir adına yarışmaları ne kadar acıdır. Üstelik geleceğin spor kenti olmak istiyorsak, bu çocuklarında Bolu adına yarışmalara, turnuvalara katılmaları gerekir diye düşünüyorum.

Şimdi hiçbir şey için geç kalmış sayılmayız, lütfen birileri bu çocuklara sahip çıksın, bizim evlatlarımız bizim adımıza yarışsın.

30 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında İzmir’de yapılan yarışmada Semra Kök  disk atmada Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı yarışmada Zinnur Onat  çekiç atmada Türkiye 2’incisi olmuştur.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları