21/03/2019

Kendimizin Farkına Varmak

SEVİL SÖNMEZ

8 Mart 2016

Hayatımızda keşkeler e ve yapamadıklarımıza mı yoksa, kendi potansiyelimizi ortaya çıkaracak farkındalığa mı odaklanıyoruz? Hayatımızda bazı şeyleri seçiyor ya da seçemiyoruz. Seçtiklerimize de kader deyip geçiyoruz. Genetik kalıtım, yaşadığımız çevre, küçükken öğrendiğimiz inançlar ve bakış açılarını farkında olmadan kopyalamış olabiliriz.

Seçtiğimizin farkında da olmayabiliriz.

Büyüdükçe, kendimizi fark ettikçe ne öğrendiğimizi, neleri seçtiğimizi, bize neyin katkı olup olmadığının farkındalığına varıyoruz.

Önümüzde iki yol var. Seçmediğimiz her şey için başkalarını ya da kendimizi suçlayabiliriz ya da seçimlerimizin bize getirdiği her şeyin farkında olarak değiştirme gücümüz olduğunu fark edebiliriz.

Hayatımız bu güne kadar seçmediklerimiz ya da yanlış seçimlerimizden dolayı kötü durumda olabilir, yanlış yerde yanlış işlerde olabiliriz, kendimizi yalnız, mutsuz, işe yaramaz hissedebiliriz. Belki haklı bile bulabiliriz kendimizi. Fakat bu tutumumuz ile yaşamımızı düzeltemeyiz.

Haklı olmak mı Mutlu olmak mı? Hangisini seçiyoruz. Bizi başarıya götüren geçmişte yaptığımız seçimleri ama isteyerek, ama istemeyerek tüm sorumluluğunu alıp değiştirme gücümüz olduğunun farkında varmamızdır.

Kendi potansiyellerimizi, yeteneklerimizi, yapabileceklerimizi fark edip bunları doğru adımlarla, inançla, olumlu bir bakış açısıyla hayata geçirip kendi hayatımızın kontrolünü tekrar elimize alabiliriz.

Değiştiremeyeceğimiz şeylere takılı kalmak bize katkı sağlamaz. O zaman ki biz doğru olduğuna inandığımız adımları attık. Bugün doğru gelmemesi değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmez. Her an seçimlerimizle yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Değiştirebilme gücümüzün farkında olup tutku ve azimle yolumuza devam edebiliriz. Kendi adımlarımızı atabilir, rotamızı belirleyip istediğimiz sonuçlara seçimlerimizle ulaşabiliriz.

Bizler yaratılmış en muhteşem, eşi benzeri olmayan sonsuz varlıklarız. Biz bildiğimiz her şeyden üstünüz. kendi gücümüzün farkına varmalı, kendimizi önce biz kucaklamalı, sevmeli, inanmalı ve onaylamalıyız.

Artık kendi gücümüzü elimize alma vakti. Kendimize inanma vakti.

Hadi kalkalım ayağa ve seçim yapma farkındalığımızla, değiştirebilme gücümüzü kullanalım.

Kendimizi kurtaracak tek kişi var. O da BİZİZ  KENDİMİZİZ.

Sevgiyle.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları