21/03/2019

Bir Yılı Uğurlarken;

SEVİL SÖNMEZ

25 Aralık 2015

Bir yılı daha arkamızda bırakmaya günler kalırken, yeni yılın heyecanı ve coşkusu bizleri sarmaya başladı bile. Her birimiz kendimiz için şöyle bir kenara çekilip bu yılda neler yaşadık, neler deneyimledik, neler öğrendik ve yaşamımıza neler kattık düşünmemiz gerek. Bu yılın bize getirdikleri, götürdüklerini şöyle bir düşünmek gerek.

Ben kendi adıma zorlu sınavlar verdim. Sağlık sorunları yaşadım. Bununla birlikte çok şey öğrendim. Kimi zaman ağladım, korktum, direndim, inat ettim. Öğrendim ki ne yaparsam yapayım öğrenmem gerekenleri öyle ya da böyle öğreniyorum. Bu yıl direnmemeyi, inatlaşmamayı, değişimden korkmamayı öğrendim. Yaşadığım süreçlerde ne kadar güzel dostluklar biriktirdiğimi gördüm. En zor zamanımda yanımda olan dostlar. Her zaman güçlü olamayacağımı da öğrendim. Zayıf olmanın, aciz kalmanında kötü bir şey olmadığını öğrendim. Başkalarından yardım alabileceğimi de deneyimledim.

Hastayken iyileşmeyi, üzüntülüyken sevinebilmeyi, korkarken cesareti, zayıfken güçlü olmayı, kötü durumdayken iyi olmayı deneyimledim. Her iki olumlu ve olumsuz taraflarımı da kabullenmeyi ve kucaklamayı öğrendim. İnsan olmanın var olan her şeyi barındırdığını deneyimledim. Öğrendim sandığım şeyleri tam öğrenemediğimi deneyimledim. Bilmekle uygulamak arasındaki farkı çok net anlayabilmeyi deneyimledim. Bu güne kadar öğrendiğim her şeyi kendim için kullanabilmeyi deneyimledim. Bana acı veren her olayın içindeki hediyeyi görmeyi deneyimledim.

Teşekkür ediyorum tüm deneyimlerime, yaşadığım her şeye. Bu sene de büyüdüm, olgunlaştım. Her sene de büyümeye ve olgunlaşmaya, öğrenmeye devam edeceğim.

Sizler de oturun ve neler deneyimlediniz gözden geçirin. Yeni yılda nasıl bir yaşam oluşturmak istersiniz yazın, çizin, hayal edin. Bırakmak istediklerinizi bırakın, götürmek istediklerinizi götürün.

Can Yücel'in dediği gibi; " Haydi kalk bakalım, Silkin şöyle bir. At üzerinden hayatın yorgunluğunu.Şimdi Yaşamak Zamanı. "

Yeni yıl hepimize öncelikle Barış, Birlik ve Beraberlik, Huzur, Neşe, Sevgi, Sağlık, Bolluk ve Bereket getirsin. Kendimizi olduğumuz gibi sevip, kabul edeceğimiz yeni başlangıçlar olsun.

Gönlünüzden geçen her güzel niyetlerinizi de gerçekleştirebileceğiniz bir yıl olsun.

Sevgiyle…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları