20/11/2019

BOLU’DA GEÇİŞ ARTIK BİR KORKULU RÜYA

19 Aralık 2013 - 00:00
BOLU’DA GEÇİŞ ARTIK BİR KORKULU RÜYA

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü dedektifleri Ankara-İstanbul Otoyolunda şüphelendikleri bir otomobilde arama yaptı. Arama neticesinde Otomobilin motor kısmında bulunan kalorifer boşluğuna, arka spot lambaları ve arka çamurluk boşluklarına gizlenmiş olarak eroin maddesi ele geçirildi.

Polis köpeğinin koku almasını önlemek amacıyla parfüm sıkılmış toplam 28 kilo 360 gram eroin maddesi ve 1 adet 9mm çapında ruhsatsız tabanca ele geçiren polis, olayla ilgili S.Ç'yi de gözaltına aldı. Adliyeye çıkarılan S.Ç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonun ardından basına bilgi veren İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, yol üzerinde bulunan Bolu'dan kaçakçılık ve tüm yasa dışı kişi ve maddelerin geçişlerine izin verilmediğini söyleyerek bu kişiler için artık Bolu polisinin korkulu bir rüya haline geldiğini söyledi. Durmuşlar şöyle konuştu:

"BOLU'DAN GEÇİŞ KORKULU BİR RÜYA OLDU"

"Göreve geldiğimiz günden bu güne vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak için kesintisiz hizmet vermeye devam ediyoruz. İlimizin de yol üzerinde bulunması nedeniyle gerek otoyol, gerek Devlet Karayolu ve diğer bağlantı yolları üzerinde her zaman kaçakçılığa karşı uyuşturucu maddelere karşı ve diğer olaylara karşı denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu çalışmalar neticesinde yine arkadaşlarımızın başarılı bir çalışması ile şüpheli bir araçta yapılan uygulamada yaklaşık 30 kg eroin ele geçirildi ve bir şahıs gözaltına alındı. Gerekli işlemler yapılıyor. Şahısta ayrıca bir de ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Son zamanlarda yapılan başarılı operasyonlardan sonra bu tür malzemelerin temin edilmesi ve taşınması noktasında bu işle ilgilenenler de sıkıntı yaşıyor. Özellikle Bolu'da geçiş artık bir korkulu rüya haline geldi. Çünkü bir şekilde bu tür maddelerin geçişine izin vermiyoruz. Bununla ilgili denetimlerimiz de devam edecek. Vatandaşlarımızın da şüphesini çeken ya da bilgi verme hususlarında bize bildirimde bulunmalarını rica ediyoruz"

PİYASA DEĞERİ 300 BİN AVRO

Piyasada bu tür malzemelerin temini zorlaşınca fiyatının da yükseldiğini kaydeden Durmuşlar, ele geçirilen eroinin 300 bin avro değerinde olduğunu belirterek "Kilosu 10 bin avro civarında. Bu mal İstanbul'a ulaşsaydı 10 bin avroydu. Avrupa'ya çıkarılsaydı, iki üç katına çıkacaktı. Bu değişken bir surum ama şunaki piyasa değeri 10 bin avro, buradaki 300 bin avro" dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.