10/12/2019

SOYLU OTELDE MUHTEŞEM GECE

30 Ekim 2014 - 00:00
SOYLU OTELDE MUHTEŞEM GECE

Soylu Hotel de Cumartesi gecesi Mariposa Dance Academy ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eşli Danslar Topluluğu tarafından düzenlenenLatin dansı gecesi gerçekleşti. Farklı illerdeki dans okullarının da katılımıyla gerçekleştirilen bu gece de mekanın elitliği müziğin kalitesiyle doyasıya eğlence yaşandı. Bolu da hiç görülmemiş bu Latin gecesinin şıklığı ve prestiji çok konuşuldu.

Haber: Bağış BİLGEN

Mariposa Dance Academy kurucularının konuşması ve kalabalığın oluşmasıyla dans gecesi başlatıldı. Tüm hızıyla devam eden dans gecesinde Batı Karadeniz dans ailesinin desteği fazlasıyla görüldü. Misafirler pisti hiç boş bırakmayarak memnuniyetlerini ifade ettiler.

Bir açıklama yapan Mariposa Dance Academy Kurucuları yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Değerli arkadaşların MariposaDance Academy ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eşli Danslar Topluluğunun iş birliğiyle düzenlemiş olduğumuz sezon açılış partimize hoş geldiniz. Bu gece ayrı bir mutluluk ve gurur hissediyoruz. Çünkü daha büyük gecelere ve festivallere uzanan bu yolda Batı Karadeniz dans ailesini bu gün burada bir arada görmenin bizi çok mutlu ettiğini ifade etmek isteriz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Dans Kitle İşi' bu gün burada öyle güzel bir kitle ile beraberiz ki; bu enerji daima büyüyerek devam etsin. Aramızda çok kıymetli hocalarımız, dans okulları ve grupları var. Onlara huzurlarınız da teşekkür etmek istiyoruz. Başta Soylu Hotel genel müdürü İbrahim Yüksel beyefendi olmak üzere tüm çalışanlarına desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Bundan böyle yaklaşık iki haftalık periyotlarla dans gecelerimiz burada devam edecektir. Gece ve derslerle ilgili faaliyetlerimizi facebookdaki Mariposa Dance Academy sayfası ve grubundan takip edebilirsiniz. Adana'da her yıl düzenlenen Uluslararası Tango Festivali'ne karşı kurulan bir platform, "Zina yapıyorlar" diyerek boykot çağrısı yaptı.

Mariposa Dance Academy üyelerinin yaptığı açıklamada, Adana da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tango Festivalinde yaşanan olaylar hakkındaki görüşleri ise şu şekilde yer verdi; " Dans evrensel bir dildir dünyanın her yerinde insanlar müziği ve dansı kullanarak kültürlerini birleştirirler yobazlaşmaya yer açıp çağdaşlaşmaya engel olan bu davranışları şiddetle kınıyoruz dans böyle basit bir şekilde çirkinleştirilmemelidir. Nice büyük organizasyonlara ve festivallerin alt yapısı olan bu dans organizasyonlarının önünün kesilmesi amacıyla yapılan bu yorumlar bizleri asla yıldırmayacak ve yolumuzdan alı koyamayacaktır."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.