10/12/2019

İŞTE 'İPHONE 6' İLE 'İPHONE 6 PLUS' ARASINDAKİ FARKLAR

12 Eylül 2014 - 00:00
İŞTE 'İPHONE 6' İLE 'İPHONE 6 PLUS' ARASINDAKİ FARKLAR

Tüm dünyanın merakla beklediği ve 9 Eylül’de tanıtımı yapılan 'iPhone 6' ve 'iPhone 6 Plus' arasında birçok farklılık bulunuyor.

İki ürün arasındaki en büyük farklılıklardan biri, şüphesiz ki boyutu olacak. Ay sonuna doğru ABD'de satışına başlanacak olan iPhone 6 Plus, 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahipken, iPhone 6 ise 4.7 ekran büyüklüğüne sahip olacak. iPhone 6 Plus 1920'ye 1080 ekran çözünürlüğüne sahipken, iPhone 6 ise 1334'e 750 ekran çözünürlüğünde olacak. İki ürün arasındaki bir başka farklılık ise yatay modda olacak. iPhone 6 Plus'lar yatay tutulduğunda bazı uygulamalarda yatay mod kullanılabilecek, fakat iPhone 6'larda bu özellik bulunmayacak.

Yeni iPhone'larda merakla beklenen bir başka değişiklik de, kameralarında olacak. Her iki model de, 8 megapiksel kameraya sahip olacak fakat iPhone 6 Plus'larda görüntü sabitleme özelliği bulunurken, iPhone 6'larda bu özellik olmayacak. Telefonlarda bir başka değişiklik ise bataryalarda olacak. iPhone 6 Plus, iPhone 6'ya oranla daha uzun ömürlü bataryaya sahip olacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.