27/06/2019

BEN BOLULUYUM

24 Kasım 2013 - 00:00
BEN BOLULUYUM

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Abdullah Uzun, hakkında yapılan Bolulu değil kimse oy vermez eleştirilerine son noktayı koydu. Uzun açıklamasında ben Boluluyum dedi ve önceki dönem belediye başkanlarından Necdet Gören'in bir açıklamasından yola çıkarak "Bolu'da bacası tüten herkes Boluludur" dedi.

HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

AK Parti'de nefeslerin tutulup belediye başkan adayının belirlenmesine sayılı günler kala AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Abdullah Uzun Bolulu olmamasıyla ilgili çeşitli zamanlarda yapılan eleştirilere cevap verdi. Uzun ekonomik, aile ve sosyal hayatının uzun yıllardan beri Bolu'da sürdüğünü söyledi. Uzun ayrıca önceki dönem belediye başkanlarından Necdet Gören'den bir alıntı yaparak "Bolu'da bacası tüten herkes Boluludur" dedi.

BACAM BOLU'DA TÜTÜYOR,MEZARLIKLARIM BOLU'DA

Uzun şu değerlendirmeleri yaptı "Ben 1970 yılında İstanbul Kadıköy'de doğdum. Asıl memleketim Rize. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la yakınız kendisinin hemşerisiyiz. Ben 32 yıldır Bolu'dayım. Bacam Bolu'da tütüyor. Mezarlıklarım Bolu'da. Çocuklarım burada doğdu işim burada. Ben Boluluyum. Asli vatanım Bolu oldu benim.Doğduğum yeri soruyorsanız Kadıköy, köken sorarsanız Rize asli memleketimse Bolu'dur diyorum. Bolu'da yaşayan 140 Bin kişi bunların içinde Sivaslısı Karadenizlisi, Malatyalısı, Diyarbakırlısı, Kastamonulusu, Çorumlusu, Geredelisi, Göynüklüsü, Sebenlisi, Yığılcalısı aklınıza ne geliyorsa her yerden vatandaşımız yaşıyor. Daha önce görev yapan belediye başkanımız Necdet Gören'in ağzından söyleyeyeim Bolu'da bacası tüten herkes Boluludur. Ben insanları oraları buralı şuralı diye ayırmıyorum Bolulu diye ayırıyorum. Bu şu demiyorum biz demiyorum.

İYİ ADAM DÜRÜST ADAM PAYESİ MEZARA KADAR GİDER

Bağımsız yapılan anketlerde gördük ki Bolu halkı Abdullah Uzun'u tanıyor ve seviyor. Bizim için bir siyasetçi için belediye başkanı yada milletvekili olmadan önce sade bir vatandaş olarak sevilmesi taktir edilmesi en büyük payedir. Belediye başkanlığı milletvekilliği geçidir ama iyi adam dürüst adam payesi mezara kadar gider.

BİR AK PARTİLİNİN ALTERNATİFİ YİNE AK PARTİLİDİR

Bir AK Partilinin alternatifi yine AK Partilidir. Herkesin gönlünde bir siyasi görüşü vardır ancak geçmiş seçimlerde gördüğümüz gibi aday seviliyorsa hizmet imkanlarını kullanabilecekse, iktidarın imkanlarını şehrine taşıyabilecekse hangi siyasi partiden olursa olsun seçmen adayı destekliyor. Çünkü bu yerel seçimdir şehrin menfaatleri söz konudur. Milletvekilliği seçimlerinde ise herkes kendi partisine oy verir.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.