05/04/2020

"BEYAZ ET ÜRETİMİ, 2 MİLYON TONU GEÇECEK"

5 Mayıs 2014 - 00:00
"BEYAZ ET ÜRETİMİ, 2 MİLYON TONU GEÇECEK"

"Beyaz et sektörü olarak en kötü şartta yüzde 4 - 5 oranında büyüyoruz. Şartlar olumlu olduğu zaman, çift haneli rakamlarla büyümeye devam edeceğiz" Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği Başkanı (BESD-BİR) Sait Koca, Türkiye'nin beyaz et üretiminin bu yıl 2 milyon tonun üzerine çıkacağını söyledi.

Koca, yaptığı açıklamada, Türkiye'de beyaz et sektörünün yeni gelişen bir alan olduğunu belirterek, bu nedenle tesislerinin Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu vurguladı.

"Biz bu konuda biraz daha iddialı konuşuyoruz" diyen Koca, "Tesislerimiz, en son teknolojiyle donatılmıştır. Yetişmiş elemanlarımız en üste seviyeye ulaşmış durumda. Beyaz ette, tesis anlamında, üretim anlamında, üretilen ürünlerin kalitesi anlamında ve hijyen konusunda dünyada bir numara olduğumuzu söyleyebiliyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye'de beyaz et üretiminin bir milyon 900 bin ton civarında olduğunu vurgulayan Koca, "2014 yılında bu miktar, 2 milyon tonun üzerine çıkacak" diye konuştu.

Koca, bu rakamın bir milyon 800 bininin piliç eti olduğunu dile getirerek, sektör olarak büyümelerini sürdüreceklerini kaydetti.

Sektör olarak en kötü şartta yüzde 4 - 5 oranında büyüdüklerini anlatan Koca, "Şartlar olumlu olduğu zaman, çift haneli rakamlarla büyümeye devam edeceğiz" dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.