18/02/2020

YASİN TEPE'DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

9 Eylül 2019 - 15:12
YASİN TEPE'DEN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Bolu Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı mesajını yayınladı.

Tepe mesajında şu sözlere yer verdi; 

Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz,
2019-2020 Eğitim – Öğretim Yılı’na başlamanın mutluluğunu, sizlerle birlikte idrak ediyoruz.
Akşamdan siyaha boyadığım pabuçlarım, anacığımın elleriyle ütülediği okul formam, itinayla kaplayıp çantama yerleştirdiğim defterlerim dün gibi aklımda. Her yeni öğretim yılında, okula ilk kez başlayan minik kalplerin atışını duyuyor ve o kalplerin sorumluluğunu taşıyorum.
Evrak çantamla evimden çıkıp okula gittiğim günlerin hatırası ve tebeşir kokusuna duyduğum hürmetle, en az meslektaşlarım kadar heyecanlıyım. Öğretmenlik mesleğine vatanımıza, bayrağımıza, milletimize bağlılığımızla bağlıyız.
İlk, orta ve lise kademelerinin her birinde okuyan birer evlat sahibi baba olarak, ben de bir veliyim. Velilerimizin kaygılarını anlıyor, endişelerini paylaşıyor ve tüm bunların ortadan kaldırılması için ekibimle birlikte dur-durak bilmeden çalışıyoruz.
Bugün yeni açılan iki lisemizde, Turgut Özal Anadolu Lisesi ile Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi’nde de ders başı yapılıyor. Bolumuz’a hayırlı olsun .
Sorgulayan, özgür düşünen, dijital okuryazarlığı ve yabancı dili gelişmiş, 21.yüzyıl becerilerine, STEM yaklaşımına, kodlama ve robotiğe hâkim, beceri atölyeleri vasıtasıyla yaşamın her alanında kendini idame ettirebilecek donanımda, aynı zamanda örf ve adetlerimizi yaşatarak kültürümüze sahip çıkan bireyler yetiştirmek başlıca arzumuz ve hedefimizdir.
Bu vesileyle, yeni eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisiyle, saygılar sunuyorum.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.