15/10/2019

MÜSİAD’DAN ÖRNEK KAMPANYA

10 Temmuz 2019 - 13:05
MÜSİAD’DAN ÖRNEK KAMPANYA

Müstakil İş Adamları Derneği ve Türk Kızılay’ı ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. Düzenlenen kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

MÜSİAD ve Kızılay’ın 7 Temmuz’da MÜSİAD şube binasının önünde düzenlediği kan bağışı kampanyasında MÜSİAD üyeleri ve vatandaşlar kan verdi. Sabah saat 10.00 da başlayan kampanya saat 17.00 kadar sürdü. Kampanyaya katılanlar arasında bulunan İl Sağlık Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol’da kan vererek kampanyaya destek oldu. Kan verme işleminden sonra vatandaşlara MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Davut Uzun tarafından yaptırılan çiğ köfteler ikram edildi.

 Daha sonra kampanyayla ilgili konuşan Başkan Davut Uzun kan vermenin önemine dikkat çekerek ‘Bu programı Kızılay’ın ihtiyaçlarının arttığı döneme denk getirmek istedik açıkçası. Ramazan ayı süresince ve yaz aylarında kan bağışlarında azalmalar olabilmekte, kana alan ihtiyacının arttığını bilmekteyiz. Bu çerçevede biz de katkı sunmak istedik. Bir farkındalık oluşturalım dedik. İnsanları kan bağışı yapmaya teşvik etmek amacıyla bu programı gerçekleştiriyoruz. Başarılı bir kampanya olacağını düşünüyorum. Ülkemize, milletimize bir hizmet olduğunu düşünerek, herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyoruz.’ Dedi.

‘Kamuya Yararlı Bir Derneğiz’

Uzun ‘Bugün ayrıca kan veren, vermeyen herkese etli bir çiğ köfte yapalım dedik. Değişiklik olsun, insanlarımızın damak tadı iyidir. Beğeni ile karşılandı. Gelen herkese teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı kan bağışı yapmaya, düzenli kan bağışçısı olmaya, Kızılay’ın üyesi olmaya davet ediyoruz. Kızılay gibi bizim de MÜSİAD derneğimiz kamuya yararlı bir dernektir. Dolayısıyla iş dünyasına yönelik faaliyetlerin yanında, böyle sosyal alanlara yönelik faaliyetlerde göstermektedir’ şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.