15/10/2019

ABANT SEMALARINDA UÇTULAR

8 Temmuz 2019 - 11:19

BABA ÇOCUK UÇUŞ KAMPINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜYLE GÖKYÜZÜNDE SÜZÜLDÜLER

Bolu'da Abant Tabiat Parkı'nda düzenlenen 'Baba Çocuk ve Uçuş Kampı'na katılan adrenalin tutkunları tepelerden yamaç paraşütüyle havalanarak eşsiz manzara eşliğinde uçmanın keyfini yaşadı.

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı tatilcilerin yanı sıra yamaç paraşütü tutkunlarının da uğrak noktası haline geldi. Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği'nin öncülüğünde Abant'ta "Baba Çocuk ve Uçuş Kampı' düzenlendi. Türkiye'nin farklı kentlerinden tabiat parkına gelen yaklaşık 200 adrenalin tutkunu çocuklarıyla birlikte Abant Çepni yaylasına kamp kurdu.  Kampa katılanlar derneğin pilotları ile birlikte yamaç paraşütüyle birlikte havalanarak Abant'ın eşsiz manzarası eşliğinde uçuş yaptı. Çam ormanları üzerinde yamaç paraşütüyle uçan adrenalin tutkunları zevkli dakikalar yaşadı. Single ve Tandem yamaç paraşütü uçuşları ile onlarca pilot yayla semalarında renkli görüntüler oluşturdular.

Bolu'nun doğa ve spor turizmine katkı sağlayacak her etkinliğe destek vereceklerini belirten Dernek Başkanı İsmail Uçar, "Baba Çocuk ve Uçuş Kampı çocuklar için doyumsuz bir anı olarak hafızalarında kalacak. Etkinliğimize destek veren Bolu Valiliği, Mudurnu Kaymakamlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teşekkür ederiz" dedi.

1 yorum yapılmış

  • Ahmet11 Temmuz 2019 • 18:45

    Bu tür organizasyonlardan bolu halkının haberi varmıydı

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.