15/10/2019

SARIALAN KÖYLERİ YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

8 Temmuz 2019 - 09:34
SARIALAN KÖYLERİ YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Sarıalan bölgesindeki 16 köyümüz tarafından düzenlenen Sarıalan Yayla Şenliğine katıldı.

Sarıalan Yaylasında düzenlenen etkinliğe yoğun katılım sağlayan vatandaşlarımızla bir araya gelen Vali Ümit, vatandaşlarımızla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti ve düzenlenen etkinlikte iyi vakit geçirmeleri temennisinde bulundu.

Sarıalan Bölgesindeki 16 köyün muhtarlarıyla da görüşen Sayın Valimiz Ahmet Ümit, “Mütevazi ama böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yaylacılık kadim kültürümüzün önemli değerlerinden birisidir. Bizim tarihimizde, kültürümüzde yayla kültürü önemlidir. Ecdadımızın bizlere bıraktığı en ideal yaşam merkezleri olan yaylalarımızı, ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi bizler de gelecek nesillerimize mümkün olduğunca daha doğal ve daha temiz bir şekilde bırakmalıyız. Bunun için çevre temizliğine de gerekli önemi vermeliyiz” dedi.

Ahmetler, Alıçören, Bahçeköy, Bürnük, Çatakören, Çaygökpınar, Gökpınar, Kındıra, Oğulduruk, Saraycık, Susuzkınık, Tatlar, Yazıören, Yeniakçakavak, Yenicepınar ve Yeniçaydurt Köyleri tarafından Sarılan Yaylasında düzenlenen etkinliğe Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.