20/11/2019

UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YÜRÜDÜLER

26 Haziran 2019 - 12:52

Bolu'da daire müdürleri, emniyet müdür yardımcıları ile öğrencilerin bulunduğu grup "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" nedeniyle kent merkezinde yürüyüş yaparak uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekti.

Demokrasi Meydanı'nda toplanan aralarında İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Sancak ile öğrencilerin bulunduğu grup belediye bandosu eşliğinde Kent Meydanına kadar yürüdü. Öğrenciler yürüyüş sırasında uyuşturucu bağımlılığına dikkat çeken dövizler taşıdılar.

Kent Meydanındaki programa katılan Bolu Valisi Ahmet Ümit standları gezdi.

"UYUŞTURUCUYA BAŞLAMANIN EN BÜYÜK NEDENİ AİLE ZAFİYETİ"

21'inci yüzyılda insanlığın en büyük tehdidinin uyuşturucu kullanımı ve bağımlılık olduğuna dikkat çeken Vali Ümit, "Birleşmiş Milletler Uyuşturucuyla Mücadele Raporu 31 milyon kişinin bağımlı olduğunu söylüyor. Aynı anda rapor 275 milyon kişinin uyuşturucu kullandığını söylüyor. Bu rakam 2017 yılında 250 milyon iken 2018 yılında 275 milyona çıkmış. Her yıl 12.5 milyon insan uyuşturucuya başlıyor. Ülkemizde de muhtelif rakamlara göre yaklaşık iki milyon kişi uyuşturucu kullanıyor. Çağımızın vebası ifadesi ile yetersiz kalacak kadar önemli bir illetle karşı karşıyayız. Buna karşı mücadele edilmesi gerekiyor. Gerek dünyada gerek Türkiye'de farkındalık oluşturmak için gerekli çalışmalar yapılıyor. Uyuşturucuya başlamanın temelindeki en önemli sebeplerinin başında aile zafiyeti geliyor. Aileyi güçlendirmek lazım. Bunun için her fert, her kurum, her STK'nın üzerinde durması lazım. Sonra irade zafiyeti olmayan güçlü irade sahibi insanlar yetiştirmemiz lazım. Sevgi eksikliği ve muhatap alınmama en büyük nedenlerden bir tanesi." diye konuştu.

SEZAR UYUŞTURUCUYU 20 SANİYEDE BULDU

Programda özel eğitimli narkotik köpeği 'Sezar'ın gösterisi beğeniyle izlendi. Bolu'da yüzlerce kilo uyuşturucu maddeyi bulan hassas burun, otomobilin motor kısmına saklanan uyuşturucuyu da yaklaşık 20 saniyede buldu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.