20/11/2019

BOLU'DA LGS BİRİNCİSİ ÖZEL OKULDAN

25 Haziran 2019 - 15:26

Bolu'da LGS sınavında 90 sorunun tamamını cevaplayan özel okul öğrencisi 14 yaşındaki Hasan Çağrı Akman, Türkiye birincileri arasındaki yerini aldı. Başarılı öğrenci İstanbul'un önde gelen liselerinden birine gitmek istediğini söyledi.

1 Haziran Cumartesi günü yapılan LGS sınavına Türkiye genelinde 1 milyon 29 bin 555 öğrenci katıldı. Bolu'da da 3 bin 175 öğrenci LGS'ye girerek sınavda ter döktü. Bolu'da Seyit Mahallesi'nde bulunan özel eğitim kurumunun öğrencisi 90 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincilerinin arasındaki yerini aldı. 

90 sorunun tamamını doğru cevapladığını belirten Akman, "Ders çalışmam gerekiyordu. Kendime bir hedef koydum ona göre çalıştım ve kazandım. Okuldaki öğretmenlerimde benimle çok ilgilendiler. Çok yardımcı oldular. Hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Oğlunun Türkiye birincisi olmasının gururunu yaşayan Baba İlhan Akman, ise şunları söyledi:

"Oğlumu kutluyorum, çok sevinçliyiz. Türkiye derecesini bekliyorduk. Hiç bir zaman baskı yapmadık, çok büyük bir beklenti oluşturmadık. Özellikle annesiyle birlikte çok çalıştılar. İnşallah herkesin çocuğuna böyle başarılar nasip olur"

Okul Müdürü Zekeriya Ünalan, LGS'de okullarında öğrenci olan Hasan Çağrı Akman'ın 500 tam puanla birinci olmasının kendilerini mutlu ettiğini vurguladı. Ünalan, başarılı öğrenciyi sınavdaki başarısından dolayı tebrik etti.

4 yorum yapılmış

 • ZuhalKeskin25 Haziran 2019 • 17:22

  Sebenli kardeşimizi , ailesini ve emegi gecen ogretmenleri tebrik ediyoruz...
 • sermedltfi25 Haziran 2019 • 18:01

  tebrikler,hayırlı olsun
 • Sebenli26 Haziran 2019 • 12:46

  Seben Derneği Bolu Şube başkanı ve öğrencimizin okuduğu okulun kurucu müdürü olan Zekeriya Ünalan hocamızı ve ekibini başarılarından dolayı tebrik ederiz. "Hiç bir Başarı Tesadüfü Değildir."
 • ZeynepAk26 Haziran 2019 • 15:02

  Rabbim emegini zayi etmesin.Basarilarinin devamını diliyorum ...hanzade ailesi

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.