20/11/2019

ÖĞRETMENLER SERACILIĞI UZMANINDAN VE YERİNDE ÖĞRENİYOR

25 Haziran 2019 - 12:31
ÖĞRETMENLER SERACILIĞI UZMANINDAN VE YERİNDE ÖĞRENİYOR

Öğrencilerimize doğa ve çevre bilinci aşılamak amacı ile hazırlanan ''OKUL ...

Öğrencilerimize doğa ve çevre bilinci aşılamak amacı ile hazırlanan ''OKUL SERALARI PROJESİ'' eğitimi 25-27 Haziran tarihleri arasında Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştiriliyor. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, merkez ve ilçelerde görev yapan okul yöneticilerimiz ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden ziraat mühendisleri katıldı. 

Okul seraları Projesi eğitiminde ilk konuşmayı yapan Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ''Seralar bizim için önemli. 2023 Eğitim vizyonu kapsamında gerçekleştirdiğimiz önemli adımlar. Bu seralarımız aslında birer atölye. Buralarda çok kısa sürede gözle görülebilir sonuçlar alabiliyoruz. Çocuklarımızın bu çalışmalarda yer almalarıyla birlikte içlerindeki yatkınlığı ve yeteneği keşfetmelerini amaçlıyoruz. Belki ileride bu çocuklarımız bu sayede bir İzzet Baysal olacak ve Bolu'ya çok önemli katkılarda bulunacak.'' dedi.

 Bolu Tarım Ve Orman Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında okullarımızda açılması planlanan seraların kurulumu, bakımı ve bitkilerin yetiştirilmesi için merkez ve ilçe okullarımızda görevli yetkililere Bolu Tarım Ve Orman Müdürlüğünde görevli ziraat mühendisleri Nuri Erikli ve Murat Özer tarafından eğitim verildi.
Toplantı sonunda eğitime katılan okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz daha önce Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Akçakavak köyünde kurulan örnek serada yerinde incelemelerde bulundular.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.