09/12/2019

ÖZCAN'IN CANINI SIKAN EN ÖNEMLİ KONU ORTAYA ÇIKTI

25 Mayıs 2019 - 13:05
ÖZCAN'IN CANINI SIKAN EN ÖNEMLİ KONU ORTAYA ÇIKTI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan mahkeme kararı ile durdurulan Gölcük'te yapılan Bungolav evler ve orada yapılan yapılaşma ile ilgili olarak yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gölcük için bugüne kadar 8 milyon TL harcandığını belirten Özcan gazetecilere yaptığı açıklamada "İsterseniz ben götüreyim, isterseniz kendiniz bakın. Orda içler acısı bir durum var. Yaklaşık 8 milyon TL para harcanmış. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen de devam etmiş. Şu anda çok önemli ölçüde bitmiş tamamlanmış. Mahkeme kararına rağmen işletmeye açmak mümkün değil. Birde orda sert rüzgarlar tarafından ağaçlar devriliyor. Taşıyalım desek çiviyle yerine çakılarak birleştirilerek ima edilmiş söküp taşıma şansımız yok. Orada satalım desek 8 milyon harcamışız satabilme imkânımız yok. Bu konuda herkesin yönlendirmesine ihtiyacımız var.  Hiç bir şey yapmazsak bunlar 1-2 yıl sonra çürüyecek, hem de görsel olarak kötü bir görüntü olacak, hem de satsak zayi olacak. Bu konu benim çok canımı sıkan bir konu. Vallahi ne yapacağız bende bilmiyorum. Bu konuda herkesin fikrine ihtiyacımız var. Mahkeme kararı var doğrudan muhatabı bakanlık. Bende belediyeyi bundan en az zararla nasıl kurtarırım derdindeyim. O yüzden samimi olarak vatandaşlarımızın da bu konuda fikirlerine ihtiyacımız var. Gidip orayı yerinde görmemiz lazım" dedi.

Gölcük konusunda Bakan yardımcısı Fatih Metin ile de görüşeceğini belirten Özcan "Fatih bey benim arkadaşım siyasi rakibim. Seçimden iki gün önce aradım. Seni hangi bakan yardımcısı yapacaklar diye sordum, takıldım. Bizim bakan yardımcımız, dostluğumuz seçimden sonrada devam edecektir. Bakanlıklarda yeni bir sitem var. Gölcük ile ilgili  Fatih beyle de sayın bakan beyle de yeniden istişare edeceğim. Daha öncede Gölcük'ün imara açılmasına karşı noktadaydım. Halen o görüşteyim. O binaları oradan söksek ortaya çıkacak tahribatın görüntüsü de kötü olacak. Diğer taraftan da belediyede yapılmış büyük bir harcama var. Ne kadar az zararla Bolu halkını bundan kurtarabilirim derdindeyim. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Fatih beyle de sayın bakan beyle de görüşürüz. Bu ortak yol bulmaya gayret edeceğiz. Gerekçeli karar yok, karar gelecek tebliğ edilecek. Tebliğ edilirse bana göre en az 1-2 yıl temyiz aşamasında kalacak. Tuhaf bir durum var. Bakanlıkla görüşmek gerek. Bu işin maddi olarak mağduru Bolu Belediyesi oldu” dedi.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.