20/08/2019

HUKUK FAKÜLTESİ PROTOKOLÜ ŞÜKRAN GÜNLERİ’NDE İMZALANACAK

19 Nisan 2019 - 17:46

Bolu’yu Bolu yapan Hayırsever İş İnsanı Merhum İzzet Baysal’ı anmak ve Bolu’ya kazandırdıklarına teşekkür etmek için her yıl mayıs ayında düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri yaklaşıyor. Bolu Kent Konseyi tarafından bu yıl 30’uncusu organize edilen etkinlikler bu yıl da 10-11 ve 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Kent Konseyi adına konuşan Özçelik, Baysal Ailesi’nin de yaşamış olsaydı İzzet Baysal’ın da bu etkinliklerden en büyük beklentilerinin halkın yoğun katılım göstermesinin olacağını söyledi. Özçelik, “Bu nedenle Bolu halkından rica ediyoruz. Özellikle caddede yapılacak olan yürüyüşe lütfen katılsınlar” diye konuştu. Bolu’nun uzun yıllardır BAİBÜ’ye yapılmasını beklediği Hukuk Fakültesi’nin resmi protokolü de Şükran Günleri’nde resmen imzalanacak.

Bolu’ya özellikle eğitim, sağlık ve sosyal alanda yaptırdığı tesislerle milyonlarca liralık yatırım bağışlayan, Bolu’yu Bolu yapan Hayırsever İş İnsanı Merhum İzzet Baysal’ı anmak ve kazandırdıklarına teşekkür etmek için her yıl mayıs ayında düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri yaklaşıyor.

Kent Konseyi Yönetimi olarak basın toplantısı yapan Refik Özçelik, Remzi Kocaman, Mustafa Namdar, Muharrem Demirel ve Hatice Albayrak İzzet Baysal Şükran Günleri’ne özellikle Bolu halkının katılım sağlamasının Baysal Ailesi ve İzzet Baysal Vakfı için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Özçelik, özellikle halkın bu etkinliklerde bulunmasının Merhum İzzet Baysal’ın manevi huzurunda ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın nazarında büyük değer bulacağını belirterek “Bu nedenle Bolu halkından rica ediyoruz. Özellikle caddede yapılacak olan yürüyüşe lütfen katılsınlar” dedi.

Bolu Kent Konseyi tarafından organize edilen etkinlikler bu yıl da 10 Mayıs Cuma akşamı Baysal Ailesi’nin katılımıyla saat 21.00’de, Yıldırım Beyazıd Camii’nde okutulacak Mevlid-i Şerif ve Hatim duası ile başlayacak.

CADDEDEKİ YÜRÜYÜŞE HALKIN KATILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

İzzet Baysal Şükran Günleri’nin açılışı ise 11 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Anıtpark’ta yapılacak. Ardından İzzet Baysal Anıtı önünde tören devam edecek. Saat 10.30’da burada anıta çelenklerin sunulmasından sonra Valilik, Belediye Başkanlığı, BAİBÜ Rektörlüğü arasında Boluluların uzun zamandır beklediği Hukuk Fakültesi’nin üniversiteye kazandırılmasını sağlayacak protokol imza töreni gerçekleştirilecek.

HUKUK FAKÜLTESİ PROTOKOLÜ İMZALANACAK

Anıt önünde düzenlenecek olan Hukuk Fakültesi Yapım Protokolü İmzasını İzzet Baysal Vakfı adına Mustafa Yaman üstlenecek. Yapılacak konuşmaların ardından etkinlik saat 16.00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki ödül töreni ile devam edecek.

Aynı gün akşam saat 20.30’da ise kulakların pası silinecek ve yine İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda Türk Sanat Müziği severlerine bir konser verilecek.

Şükran Günleri 12 Mayıs Pazar günü de çeşitli etkinliklerle devam edecek. Bugüne özel Kent Meydanı’nda açılacak olan stantlarda çeşitli ürünler sergilenecek ve folklor gösterileri yapılacak. Ardından tüm katılımcılar Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açılacak olan ‘Üretimde Ben de Varım’ isimli sergiyi gezecek.

Şükran Günleri’nde İzzet Baysal adına her yıl verilen Sosyal Sorumluluk Ödülü sahibini Bolu TSO’da saat 16.00’da bulacak. Günün ve bu yılın son etkinliği saat ise saat 20.30’da BAİBÜ Mavi Salon’da Bolu Çocuk Sanat Atölyeleri Sergi ve Konser Etkinliklerinin hazırladığı program olacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.