20/08/2019

ERDOĞAN'DAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ

18 Nisan 2019 - 13:44
ERDOĞAN'DAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Suriyeliler ile ilgili açıklamasına gönderme yaptı.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Suriyelilerle ilgili sözlerine gönderme yapan Erdoğan, “Bolu’daki seçilmiş olan bir belediye başkanı, oradaki Suriyeliler için, ‘Ben bunlara bir tas çorba vermem, buradan gönderirim’ demişse de, biz onları da onların eline bırakmadan hükümet olarak valiliklerimiz kanalıyla aynen yedirmeye, içirmeye, giydirmeye devam edeceğiz. Biz ensar olmaya tabiyiz. Muhacirleri yolun ortasında asla bırakmayız. Eski alışkanlıklarını devam etmek isteyenlerin rahatsızlığı derinleşiyor” dedi.

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Tanju Özcan, “Dört ayrı kurumdan para alıyorlar. En şık onlar geziyor, en rahat onlar yaşıyor. Bu vicdana sığar mı? Bu artık dayanılmaz bir boyuta geldi. Yedi yıldır bakıyoruz. Çocuklarımızın iaşesini veriyoruz. Ben diğer yardım kurumlarına karışamam, böyle bir yetkim yok ama Bolu Belediyesi bütçesinden bir tek Suriyeliye tek kuruş yardım yapmayacağım. Bu misafirlik fazla uzadı” ifadelerini kullanmıştı.

2 yorum yapılmış

  • Murat18 Nisan 2019 • 19:45

    Benim bilmediğim yerleri biliyolar
  • Ahmet18 Nisan 2019 • 21:04

    Kimin parasıyla bakıyorsunuz önce kendi halkınızın dertlerine derman olun artı atalarımızın kan dökerek aldığı koruduğu toprakları ona buna peşkeş çekemesiniz bizim vergilerimizi kendi vatanını savunmayanlara yediremesiniz

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.