27/06/2019

GENÇ MUCİTLER ESERLERİNİ SERGİLİYOR

10 Nisan 2019 - 15:56

Bolu Fen Lisesi'nin hazırlamış olduğu Bilim Şenliği başladı. Okulun çok amaçlı salonunda 10-11 Nisan tarihlerinde sergilenecek olan projeler katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Bolu Fen Lisesi tarafından organize edilen Bilim Şenliği okulun çok amaçlı salonunda başladı. Projelerin sergilendiği salon genç mucitlerin eserleriyle doldu. Öğrenciler şenlikte katılımcılara projeleri hakkında bilgi vererek ayrıntıları anlattı.

Toplam 32 projenin yer aldığı Bilim Şenliği’nde öğrencilerin hazırladığı projeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okul müdürleri ve çok sayıda davetlide inceledi. 

Birbirinden ilginç, hayatı kolaylaştıran, geleceğe ışık tutabilecek projeleri yerinde inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, proje ekiplerinden hazırladıkları eserler hakkında tek tek bilgi aldı. Öğretmenlerin destek ve yönlendirmeleriyle öğrencilerin ortaya çıkardığı projelerle araştırmacı ruhlarını keşfettiklerini söyleyen Tepe, ortaya çok güzel eserler çıktığını belirtti. 

“BÜYÜK ESERLER VE İCATLAR ÇOK FAZLA DENEMEDEN

VE BAŞARISIZLIKTAN SONRA ORTAYA ÇIKAR”
Tepe, “Bilim virüsü bedene girince vücudun her yanını saracaktır. İşte o zaman bu öğrencilerimizin içinden geleceğin bilim adamları çıkacaktır. Onların hazırlayacağı her proje geleceğe ışık tutacaktır. Bu süreçte bizler her zaman onların yanında olacağız, onlara destek olacağız. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin inşasını onlar gerçekleştirecek. Çocuklarımız gençlerimiz unutmamalıdır ki, büyük icatlar, büyük eserler genellikle çok fazla deneme ve başarısızlıktan sonra yılmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla çalışan tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.