21/02/2020

KÖROĞLU ORTAOKULU SANAT ŞÖLENİ İLE BÜYÜLEDİ

10 Nisan 2019 - 09:23
KÖROĞLU ORTAOKULU SANAT ŞÖLENİ İLE BÜYÜLEDİ

Köroğlu Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri şiirin, müziğin, görsel sanatların ve teknoloji tasarım çalışmalarının iç içe olduğu bir sanat etkinliği düzenledi. Etkinliğe Bolu Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, müdür yardımcısı İbrahim Kunuk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda Köroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Sevgiye Yolculuk’ adlı şiir dinletisiyle başlayan etkinlikte öğrenciler canlı enstrümantal müzik eşliğinde şiirlerini okuyarak katılımcıların gönüllerine dokundular. Canlı müziğin ardından şiir dinletisi Bolu’nun simgesi olan Köroğlu şiirinin ve türküsünün tiyatral sunumu, 45 öğrenciden oluşan okul korosunun Türk Halk Müziği eserlerini seslendirmesiyle devam eden programda davetliler özel eğitim öğrencileriyle oluşturulan ve büyük ilgi gören ritim grubunun sahne almasıyla doya doya müziğin keyfini yaşadılar. 

Müzik ve Şiir programının ardından Köroğlu Ortaokulunun Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı sanat sergisinin açılışı yapıldı. Sergide sunulan tablolar ve eserler büyük beğeni topladı. 200 tuval üzerine akrilik boya çalışmaları, taç tasarımları, taç boyama çalışmaları, makarnalı kutu çalışmaları ve pullu çalışmalar Bolu Kültür Merkezi Sanat Galerisini süsledi. Ayrıca Teknoloji Tasarım öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı mimari tasarımlar, geri dönüşüm kutuları ve tabloları, kâğıt tabak üzerine çizgi ve çini çalışmaları, ebru ve tezhip çalışmaları, akrilik akıtma çalışmaları ve serbest çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Sergiyi gezen Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Köroğlu Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı eserleri inceleyerek etkinliklerde emeği geçenleri tebrik etti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.