27/06/2019

HANGİ ÇOCUK BÖYLE BİR BAHÇEDEN ÇIKMAK İSTER Kİ?

9 Nisan 2019 - 14:42
HANGİ ÇOCUK BÖYLE BİR BAHÇEDEN ÇIKMAK İSTER Kİ?

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü okul bahçelerini daha cazip ve daha yaşanır bir hale getirmek için yeni bir proje hazırlıyor. Çocukların okullarda iyi vakit geçirebilmesi, doğaya temas edebilmesini hedefleyen Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul bahçelerinde çocukların eğlenebileceği, spor yapabileceği oyun-eğlence parkları kurmayı amaçlıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Bolu Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe'nin sosyal medya hesabından paylaştığı örnek bir resimle "Anneler, babalar; Çocuklarımızın böyle bir okul bahçesinin olduğunu düşünün! Hangi çocuk böyle bir okuldan ayrılmak ister ki? Nasıl cıvıl cıvıl olurlar; koşuşturmalar, şen şakrak gülüşmeler... Bahçesi müsait olan okullarımızı bu hale getireceğiz. Bu projemize kendisini çocuklara, öğretmenlere ve okula adamış güzel yürekli öğretmenlerimiz ve Fuat Müdürümüz ile başlıyoruz. Başlangıç Atatürk İlkokulu!” diyerek proje ile ilgili ilk detayı vermişti.

Konuyla ilgili çalışmalar yürüten Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin ders dışı sosyal aktiviteler için yapılacak bu çalışmanın proje dahilinde bahçesi müsait tüm okullara uygulamak istedikleri, okul bahçesi müsait olmayan öğrencileri ise taşıyarak bu faaliyetlerden yararlandırmak istedikleri öğrenildi.  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.