27/06/2019

CHP'Lİ ÖZCAN MHP'Lİ ÜYELERİ UNUTMADI

9 Nisan 2019 - 09:47
CHP'Lİ ÖZCAN MHP'Lİ ÜYELERİ UNUTMADI

CHP'LİLERİN ÖNERGELERİYLE MHP'Lİ İKİ ÜYE KOMİSYONLARA ALINDI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde Bolu Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tanju Özcan, ilk belediye meclis toplantısını yaptı. Başkan vekilleri ve komisyon üyelerinin seçildiği ilk toplantıda AK Parti grubunun itirazlarına rağmen mecliste bulunan iki MHP'li üye CHP grubunun önergeleriyle komisyonlara seçildi.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir dönem üyesi olarak görev yaptığı belediye meclisine yıllar sonra başkan olarak geri döndü. Özcan, başkan seçildikten sonra ilk belediye meclis toplantısını yaptı. AK Parti'den belediye meclis üyesi seçilen Fatih Silin ve Necdet Çakır, belediye meclisine sundukları dilekçeyle istifa ederek partilerine geri döndüler.

Belediye meclis toplantısında ihtisas komisyonlarına üye seçimleri yapıldı. CHP'li Özcan, komisyonlarda tüm partilerin üyelerine yer vermek istediğini vurgulayarak 5 kişilik komisyonlara 3 CHP, 1 MHP ve 1 AK Parti'den isimlerin alınmasını önerdi. CHP grubu da komisyonlarda 3 CHP, 1 MHP ve 1 AK Parti'den üyelerin yer aldığı önergeler sundular. AK Parti grubunun tüm itirazlarına rağmen MHP'li üyeler CHP grubunun önergeleriyle komisyonlara seçildiler.

BURAK BALABAN MAHKEME KARARINI HATIRLATTI

AK Parti Grup Başkan vekili Burak Balaban'ın her komisyon seçiminde partisinden iki üyenin seçilmesine ilişkin verdiği önergeler oy çokluğuyla reddedildi. Balaban, partisinin aldığı oy oranına göre komisyonlarda iki üyelerinin yer alması gerektiğine işaret ederek Başkan Özcan'a mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını hatırlattı. Başkan Özcan, "Bir hukukçu olarak söylüyorum. O kararı inceledim. O mahkeme kararı başka bir kararı içeriyor" dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.