27/06/2019

“BU ŞEHİR ÖLÜYOR!..”

20 Mart 2019 - 17:18

Bolu basınıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Saadet Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç, son dönemde Bolu’ya gelen bakanların Boluluların ödediği vergilerle ve paralarıyla getirildiklerini söyleyerek bunun adil olmadığını belirtti. Bolu’nun ekonomik durumunun da Türkiye ekonomisinden farklı olmadığını belirten Kılınç, Bolu’da iki dükkândan birinin ya devren kiralık olduğunu ya da kapandığına dikkat çekerek “Bu şehir ölüyor. Artık kimse yatırım yapmıyor. Niye? Çünkü şehir ölüyor. Bir 5 yılı daha kaybedip kaybetmemek bu milletin elinde” diye konuştu.

Saadet Partisi Bolu Adayı Turan Kılınç, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Partinin İl Başkanı Veysel Çetinkaya, Belediye Meclis Üyesi adayları, Belediye Meclisi kontenjan adayları ve İl Genel Meclisi Üyesi adaylarıyla basının karşısına çıkan Kılınç, ülke ve Bolu gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında kendisini tanıtan Kılınç, partisinin ideolojisi üzerine yaptığı konuşmada ise Millî Görüş’ün diğer siyasi partilerin ideolojilerden farkını anlattı. Esastan önce meselenin usul olduğunu söyleyen Kılınç, özellikle 17 yıldır iktidar olan partinin yönetim şeklini eleştirerek, AK Parti’nin bu süre içerisinde betonla ilgili tüm çalışmaları yaptığını ancak hoşgörü, şeffaflık ve özellikle adaletten uzaklaştığını kaydetti.

"ASIL BEKA SORUNU TOPLUMUN AYRIŞTIRILMASIDIR"

27 Ocak tarihinde yapmış oldukları tanıtım töreninde partilerinin ilkelerinin adalet, hoşgörü ve şeffaf yönetim anlayışını benimsediğini ifade eden Kılınç, ilkeler üzerine kurdukları bu anlayışla Bolu’yu yönetmeye talip olduklarını kaydetti. İktidar partisinin toplumu ayrıştırdığını söyleyen Kılınç, bu ayrıştırılmaya ve bölünmeye kendilerinin son vereceğine de dikkat çekerek en büyük beka sorununun da toplumdaki bu ayrıştırılma olduğunun altını çizdi. Kılınç konuya ilişkin, “beka sorunu aslında bu, topluma yansıtıldığı şekliyle değil. Parti başkanları Ankara’da oturup bu sorunu çözmezlerse toplum ayrışmaya devam edecek. Bir tarafta cumhur ittifakı, bir tarafta zillet ittifakı diyorlar. Mesele bizi yöneteceklerin birliktelik iklimine geri döndürmeleri” diye konuştu.

"BAKANLAR BİZİM PARAMIZLA GELİYOR"

Son dönemde Bolu’ya gelen bakanları da eleştiren Kılınç, her gün bir bakan getirmenin adil olmadığını söyleyerek bu bakanların milletin parasıyla bu ziyaretleri yaptıklarını kaydetti.

"BU ŞEHİR ÖLÜYOR!"

Kılınç, ekonominin de giderek kötüleştiğine vurgu yaparak “Bolu’da iki dükkandan biri ya devren kiralık, ya da kapanmış. Kimse artık yatırım yapmıyor. Neden? Çünkü bu şehir ölüyor. 5 yıl daha kaybetmek istemiyorsak ona göre davranılmalı. 5 yıl daha kaybetmemek bu milletin elinde” diye konuştu.

"PARANIN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Her seçimde kaynakların yine zengine aktarıldığını ve zenginin daha da zengin olduğuna dikkat çeken Kılınç, kendi dönemlerinde kazanımların yönünün değiştirileceğine vurgu yaparak paranın işçiye, köylüye, çiftçiye ve dar gelirliye kazandırılacağını belirtti.

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya da konuşmasında 49 yıldır Millî Görüş temsilcisiliğini yaptıklarını söyleyerek hakikatler üzerine gittiklerini belirtti. Yaptıkları siyaset ve uslupları ile kırmadan, dökmeden doğrular üzerine gitmeye özen gösterdiklerini belirten Çetinkaya, Bolu'da basının partilerine ilgi göstererek, haberlerinin tarafsız şekilde yapılmasından ötürü teşekkür etti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.