27/06/2019

ÜNİVERSİTE YOLUNA PAZAR YERİ PROJESİ

20 Mart 2019 - 17:09

Karaköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, “Amacımız projelerimizi hayata geçirip güzel bir Bolu inşa etmek” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Tanju Özcan, partililerle birlikte Karaköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle sakinlerine seslenen Özcan, amaçlarının çok güzel bir Bolu inşa etmek olduğunu vurgulayarak, "Projeleri hayata geçirerek Bolu'yu turizm alanında daha ileriye taşımak amaçlıyoruz. Yeni yapılacak turizm yatırımlarıyla binlerce gencimiz iş bulsun, şehrimiz güzelleşsin. Artık bozuk yollardan, kaldırımlardan hiç kimse dert yanmasın. Bolu'yu turizm şehri haline getirerek, dışarıdan daha çok insanı buraya getirmeyi, burada para harcatmayı, bu güzel şehri görmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Aşağı mahalle yukarı mahalle ayırımı yapmadan çevre düzenlemesi yapılacak ve burası güzelleşecek” diye konuştu.

TEM Otoyolu Bolu Batı çıkışına yaklaşık 600 metre mesafede kurulacak organik köy ürünleri pazarının dışında bir küçük pazarında üniversite yolu üzerine yapılacağını ifade eden Özcan şunları söyledi:

"Organik ürünlerin satılabildiği yöresel ürünlerin satılabildiği çok büyük olmayan bir pazar yeri inşa edeceğiz. Ürünlerinizi satıp gelir elde edebilesiniz diye. Büyük organik pazarı da otobanın batı çıkışına 700 metre mesafede inşa edilecek"

"MERALARIN KORUNMASI KONUSUNDA HASSASIZ"

Hayvancılığın ve tarımsal üretimin yapılması için meralar ile tarım arazilerinin korunması gerektiğini belirten Özcan,"Biliyorsunuz mahalle olunca meralarda belediyenin oluyor. Ama biz meraların korunması konusunda hassasız.  Biz organik ve yöresel yapacağız diyoruz büyük bir pazar bunun binlerce müşterisi olacak otobandan her gün binlerce insan gelecek. Yöresel ürün yetiştirebilmemiz için büyük baş hayvana da ihtiyacımız var tarım yapılabilecek alanlara da ihtiyacımız var.” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.