26/05/2019

TIP BAYRAMI’NDA DA HASTALARI DÜŞÜNDÜLER

14 Mart 2019 - 17:46

14 Mart Tıp Bayramı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen programla BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon’da kutlandı. Programda konuşan BAİBÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu Fakülte Hastanesi’nin artık kapasitesinin dolduğunu ve mutlak surette ek bina yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Programda ayrıca 135 Tıp Fakültesi öğrencisi hocalarının elinden önlük giydi.

14 Mart Tıp Bayramı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen programla BAİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salon’da kutlandı.

14 MART SADECE MESLEKÎ BİR KUTLAMA DEĞİL”

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından tıbbiyelilerin milli mücadele döneminde emperyalizme karşı başlattıkları mücadelenin anlatıldığı tarihçeleri sinevizyonda izlendi. Ardından söz alan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ural, 14 Mart Tıp Bayramı’nın sadece bir mesleğin kendi içindeki bir kutlaması olmadığını, bunun ülkeyi sevmenin ve yurtseverliğin bir göstergesi olarak da anlam kazanan bir gün olduğunu belirtti. Ural, sağlıkta ve tıpta gelinen noktaya da dikkat çekerek, önceden yurtdışına hasta gönderilirken bugün tedavi olmak için yurtdışından hastaların Türkiye’ye geldiğini belirtti.

“İYİ Kİ BU MESLEĞİ SEÇTİNİZ”

Programda kendisi de bir Diş Hekimi olan ve BAİBÜ’de maddi manevi büyük katkıları olan İzzet Baysal Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi Nejat Eratalar da söz alarak Tıp Fakültesi’ni kazanan genç doktor adaylarına hitap etti. Mesleğin kutsallığını öğrencilere anlatan Eratalar, “İyi ki bu mesleği seçtiniz. İlerledikçe ne kadar doğru bir iş yaptığınızı göreceksiniz” dedi.

BAŞHEKİMDEN EK BİNA VURGUSU

Tıp Bayramı kutlamalarında söz alan BAİBÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu da hastanenin kapasite ve yatak sayısı olarak ihtiyaca artık cevap veremediğine vurgu yaptı. Yeni bir ek binanın yapılmasının zorunlu hale geldiğine dikkat çeken Kurtoğlu, ek binanın kazandırılması için vakfın yanı sıra hayırseverlere, sivil toplum kuruluşlarına ve iş insanlarına çağrıda bulundu.

Konuşmalarının ardından 135 Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencisine beyaz önlük giyme töreni yapıldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.