26/05/2019

'BOLU'YU TURİZM VE SANAYİ KENTİ YAPACAĞIZ"

12 Mart 2019 - 14:23

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, "Bolu'nun konum avantajı var. Bizde bu konum avantajını fırsata çevirip, Bolu'yu turizm ve sanayi şehri yapacağız" dedi.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere yaklaşılırken CHP'li Özcan seçim çalışmalarını hızlandırdı. CHP'li Özcan partililerle birlikte kentte faaliyet gösteren bir fabrikayı ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.  Özcan, fabrikanın yemekhanesinde yemek yiyen işçilerle sohbet ederek destek istedi.

İşçilere seslenen Özcan, Bolu'yu güzel bir şehir haline getirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Belediye Başkanlığı seçimlerinde  adayın çalışkan biri olup olmadığına, ulaşılabilir biri olup olmadığına, vaatlerine, projelerine, haramı helali bilen biri olup olmadığına, adil biri olup olmadığına bakarak oyunuzu kullanmanızda fayda var" diye konuştu.

Bolu'nun yıllardır ne turizm ne de sanayi şehri olamadığını ifade eden Özcan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 "Bolu yıllardır ne turizm şehri olabildi ne de sanayi şehri olabildi. 35 milyon insanın iki saatte ulaşabildiği bir şehir. Otobandan her yıl 50 milyon insan geçiyor, konum avantajımız var. Ama bu konum avantajımızı ne sanayi anlamında ne de turizm anlamında faydaya çeviremedik. 35 Milyon insanın iki saatte ulaşabildiği Bolu'da şehir merkezine yalnızca 150-200 bin turist geliyor. Bu sayı yetmez, biz konum avantajını fırsata çevirir bu sayıyı arttıracağız ve turistleri şehir merkezine getirebilmek için kul yapımı eserler yapacağız."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.