23/07/2019

CHP'Lİ ÖZCAN: HALK EKMEK FIRINI KAPANMAYACAK

9 Şubat 2019 - 12:31
CHP'Lİ ÖZCAN: HALK EKMEK FIRINI KAPANMAYACAK

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Bolu Çorumlular Derneği, İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite ile Bolu Belediyesi'ne ait halk ekmek fırınını ziyaret ederek destek istedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP'li Özcan partililerle birlikte Bolu Çorumlular Derneği'ni ziyaret etti. Dernek başkanı Hakkı Dişli ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerinde bulunan Özcan, tarafsız belediyecilik vurgusu yaptı. Özcan, "Türkiye'de yemin ederek göreve başlayan ilk başkan ben olacağım. Eğer kazanırsam, belediyenin önüne büyük bir masa çıkarıp sizleri de davet edip herkesin huzurunda Kuran'ı Kerim'e el basarak yemin edip görevime başlayacağım.Bu yemin hem inançlı biri olarak daha sorumlu davranmaya itecek, hem de Bolu'da yaşayan herkese güvence olacak" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

CHP'li Özcan, İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite'sini ziyaret ederek sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Hastane personeli ve hastalarla görüşen Özcan, 31 Mart seçimleri için destek istedi.

ÖZCAN; "HALK EKMEK FIRINI KAPANMAYACAK"

Özcan, Bolu Belediyesi'ne ait halk ekmek fırınının kapatılacağına dair çıkan haberleri yalanladı. Partililerle birlikte Bolu Belediyesi'ne ait halk ekmek fırınını ziyaret eden Özcan, fırının kapatılması ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklayarak, "Daha önce fırıncı arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda açık olarak söylemiştim. Fırıncıların çok büyük sorunları var. Bu sorunlarla ilgili kendileriyle her zaman istişare içerisinde olacağız. Ama bazıları bunu yanlış yorumlamış. Halk ekmeğin kapanacağına dair çıkan söylentiler olmuş. Halk ekmek kapanmayacak. Halk ekmek, büfelerine, aşevi başta olmak üzere belediyenin bazı birimlerine hizmet vermeye devam edecek. Ama tabi kapasiteyi sınırlayacağız. Çünkü fırıncı esnafımızı zor durumda bırakmak istemiyoruz. Bir de fırıncı esnafıyla rekabet eder şekilde büyük şirketlerin ekmek ihalesine Bolu Belediyesi girmeyecek demiştik. Bu sözümüzün de arkasındayız. Halk ekmek kalacak. Çalışanlarının hiç birinin burnu bile kanamayacak. Ama dediğimiz gibi Bolu Belediyesi fırıncıyı zor durumda bırakacak uygulamalardan vazgeçecek" şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.