17/07/2019

İŞTE MHP'NİN BOLU PROJELERİ...

7 Şubat 2019 - 17:08
İŞTE MHP'NİN BOLU PROJELERİ...

24 Haziran Genel Seçimlerinde Düzce’de oylara itiraz ederek yeniden sayım yapılmasını sağlayan ve adayları Ümit Yılmaz’ın milletvekilliğini almasıyla başarısını ispatlayan MHP MYK Üyesi, MHP YSK Temsilcisi Bahadır Alperen, Bolu projelerinden bir kaçını Merkez TV’de canlı ayında açıkladı.

Seçim çalışmaları için geldiği Bolu’da Merkez TV’de yayınlanan Yerel Seçime Doğru adlı programda canlı ayın konuğu olan MHP MYK Üyesi, MHP YSK Temsilcisi Bahadır Alperen, Bolu projelerinden bir kaçını Gazeteci Arzu Sarı’ya açıkladı. Bolu Belediyesi’nin 3 dönemdir görevde olmasına rağmen yaptığı hizmetlerin yetersiz olduğunu ve Bolu’nun gelişmişliğe aç kaldığını belirten Alperen, sandıktan çıkmaları halinde Bolu için projelerinin hazır olduğunu belirtti.

CADDE ORTASINDAKİ KAFE ALANI KIZILAY’A VERİLECEK

Hazırladıkları projeler içerisinde bir kaçını Merkez TV’de Gazeteci Arzu Sarı’ya açıklayan Alperen İzzet Baysal Caddesi’nde yapılmasından sonra çok konuşulan kafenin belediyeyi almalarından sonra Kızılay’a verileceğini söyledi. Alperen, “Örneğin rakip belediyenin İzzet Baysal Caddesi’ndeki kafeyle ilgili projeleri oldu, “Biz burayı yıkacağız” diyorlar. Bu projeyi yapan mevcut belediye, yıkmak isteyen aynı siyasi görüşün adayı. Bu bizim en önemli projelerimizden biri. Biz, Allah nasip eder de belediyeyi kazanırsak o kafe alanını Türk Kızılayı’na vereceğiz. Türk Kızılay’ı Bolu için çok önemli bir kuruluş. Bizim için de öyle. Bu kapsamda seçim vaatlerimizden biri budur. Sözkonusu cadde üzerinde bulunan kafeyi Türk Kızılay’ına hibe ederek köşede bucakta zor şartlarda hizmet vermeye çalışan Kızılay’a Alalh’ın izniyle orayı bırakacağız” dedi.

ESNAF VE MÜLK SAHİBİ İSTEMİYORSA SANAYİ TAŞINMAYACAK

Bolu’da yine çok konuşulan Küçük Sanayi’nin taşınmasının esnafa ve mülk sahibine bağlı olduğunu söyleyen Alperen, “Bolu sanayi ve ticaret olarak gelişmişliğe aç. Bu nedenle Sanayi ile ilgili bir projemiz var. Biz MHP olarak projelerimizi hazırlarken vatandaşa soruyoruz. Sanayi ile ilgili projede esnafa sorduk. Sormaya devam ediyoruz. Esnaf ve mülk sahiplerinin aleyhine olacaksa taşınmaya karşıyız. Daha faydalı bir projeyle, sanayi kurarak çalışma yapacağız” dedi.

İSTİHDAM KAYNAKLARI ARTTIRILACAK

Bolu’nun MHP için önemine değinen Alperen, Bolu’da sektörlerin bir bir durduğunu belirterek yeni fabrikalar ve istihdam projeleri geliştirdiklerini söyledi. Alperen, “Bolu bizim için çok önemli. Bolu tavukçulukta gelişimiz bir ilimizdi ne yazık ki fabrikalar kapanıyor. Bolu Belediyesi’ni Allah nasip eder, vatandaşımız bize verirse belediyecilik anlamında istihdam yaratacağız. Yeni işletmeler, yeni teşebbüsler, yeni fabrikalar kurarak istihdam yaratacağız” dedi.

CADDEYİ YAPACAĞIZ”

Bolu Belediye önündeki caddenin yürünemeyecek halde olduğunu söyleyen Alperen, ilk işlerinin yine bu caddenin yapılması olacağını belirtti. Alperen, “Bolu’yu cazibe merkezi haline getireceğiz.

Şehir merkezine bakalım. Mevcut Belediye Başkanı belediye önün her zaman yapılmıştır, fıskıyelerle süslenmiştir. Bolu Belediyesi’nin önünden bugün yürüyemedik. Kaldırımla, yerle alakalı, zeminle alakalı çok ciddi sıkıntı var. Bolu’nun en iyi, en işlek caddesi orasıysa durum ortada. Ankara’da 28 günde alt geçit-üst geçit yapılırken bunca sürede yapılamaz mıydı? MHP her alanda olduğu gibi yerelde de yapacaklarını zaman esasıyla hazırladı, projelerini hazırladı. Bu caddeyi de yapacağız.

BOLU’YA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YATAY İNŞAAT…

Kentsel Dönüşüm kapsamında deprem bölgesinde yer alan Bolu’da kendi dönemlerinde yatay imşaata yönlenerek olası risklerin önüne geçeceklerini söyleyen Alperen, “Malum, Düzce ve Bolu deprem bölgesi içerisinde. Çok küçük bir sallantıda bile zarar görebilecek vilayetler. MHP olarak Bolu’da kentsel dönüşümle alakalı yapacağı işlemlerden biri yatay inşaatlar olacaktır. Çok fazla kat vermeksizin Allah muhafaza herhangi ani bir deprem olasılığına karşı yatay mimari ile bu sorunu önlemeye yönelik çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.