17/07/2019

BOLU’DA İTTİFAK SÖYLEMİNE SON NOKTAYI KOYDU

7 Şubat 2019 - 12:23
BOLU’DA İTTİFAK SÖYLEMİNE SON NOKTAYI KOYDU

Seçim çalışması için Ankara’dan Bolu’ya gelen MHP MYK Üyesi ve MHP YSK Temsilcisi Bahadır Alperen MHP’nin Bolu adayının AK Parti adayı lehine çekilerek ittifakta birleşileceği söylemlerine son noktayı koydu. Alperen, “ ‘MHP’li aday, AK Partili adayın lehine çekilecekmiş’ yalanı, iftirası, bu laf salatasına karşı çekilmeyeceğimizi söylemekle durum ortadadır. MHP, İbrahim Bey kesinlikle ne olursa olsun, hangi şartta olursa olsun birilerinin istemesiyle, söylemesiyle adaylıktan çekilmeyecektir. Eğer Bolu’da bir çekilme olacaksa İbrahim Bey lehine çekilmelidir” dedi.

24 Haziran Genel Seçimlerinde Düzce’de oylara itiraz ederek yeniden sayım yapılmasını sağlayan ve adayları Ümit Yılmaz’ın milletvekilliğini almasıyla başarı sağlayan MHP MYK Üyesi, MHP YSK Temsilcisi Bahadır Alperen, seçim çalışmaları için geldiği Bolu’da Merkez TV’de yayınlanan Yerel Seçime Doğru adlı programda canlı ayın konuğu oldu. Programda Gazeteci Arzu sarı’nın sorularını yanıtlayan Alperen, Bolu’da MHP Adayı İbrahim Doğan’ın ittifak kapsamında AK Parti Adayı Fatih Metin lehine çekileceği söylemlerini yanıtladı. Bu söylemin fısıltı gazetesinden çıkmış bir iftira ve laf salatası olduğunu belirten Alperen, eğer böyle bir çekilme olacaksa bunun MHP lehine İbrahim Doğan etrafında yapılması gerektiğini belirtti.

"MHP’NİN ADAYSIZ GİRECEĞİNİ SÖYLEYENİN ADRESİ BELLİDİR"

Alperen, “MHP Sayın Genel Başkanı ve teşkilatı Bolu’da İbrahim Bey’i uygun gördüler ve aday olarak ilan ettiler. MHP’nin Bolu adayını ilan etmesinden sonra çekmesi gibi bir durum söz konusu değildir, olamaz. Bizim adayımız İbrahim Bey MHP’nin Bolu adayı çok net ifade ediyorum, çekilmeyecektir. MHP 31 Mart seçimlerine ;brahim Bey’le girecektir Bolu Merkez’de. Bu söylemi, bu söylentiyi, bu fısıltıyı çıkartanlar, MHP’nin Bolu’daki gücünden korkan, Bolu’da MHP’nin seçimleri almaması, kazanamaması için çalışan odaklardır. Eğer Bolu’da bir çekilme olacaksa İbrahim Bey lehine çekilmelidir. Hangi cenah İbrahim Bey’in çekileceğini söylüyorsa, hangi odaklar MHP’nin adaysız gireceğini söylüyorsa adres bellidir. Eğer çok arzuluyorlarsa bunu MHP’de İbrahim Başkan etrafında toplanmalıdır” dedi.  

"‘MHP’Lİ ADAY, AK PARTİLİ ADAYIN LEHİNE ÇEKİLECEKMİŞ’ SÖYLEMİ YALANDIR"

Bu söylemle ne çıkar elde edilmek istendiğini bilmediğini ancak bu söylemin kesinlikle asılsız olduğunun altını çizen Alperen, “Bundan ne çıkar elde etmek istiyorlar, bilemiyorum. Hangi odaklar, hangi cenahlar bu fısıltıyı çıkardı bilemiyorum. Ancak böyle bir şey yok. MHP Bolu’da hiç olmadığı kadar yerelde iktidara hazırdır. Tüm teşkilatlarıyla beraber biz sahadayız. Fatih Bey, kıymetli AK partili kardeşimiz projelerini açıklamıştır bu manada adaylıktan çekilip çekilmeyeceğini bilemiyorum ama fısıltı gazetesinin yaydığı ‘MHP’li aday, AK Partili adayın lehine çekilecekmiş’ yalanı, iftirası, bu laf salatası böylelikle çekilmeyeceğimizi söylemekle, eğer bu haber doğruysa ortadadır. MHP, İbrahim Bey kesinlikle ne olursa olsun, hangi şartta olursa olsun birilerinin istemesiyle, söylemesiyle adaylıktan çekilmeyecektir” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.