17/07/2019

VALİ ÜMİT SÜRÜCÜLERE ÇİÇEKLE ATKI HEDİYE ETTİ

6 Şubat 2019 - 14:40
VALİ ÜMİT SÜRÜCÜLERE ÇİÇEKLE ATKI HEDİYE ETTİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla başlattığı eylem programı nedeniyle düzenlenen etkinlikte durdurulan araçta bulunanlara çiçek ve atkı hediye edip sürücüleri yaya geçitlerine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için 81 ilde aynı anda başlatılan 'Yaya Öncelikli Trafik'  kampanyası Bolu'da Kent Meydanı'ndan başladı. Kampanyanın açılış programına Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ile protokol üyeleri ile trafik ekipleri ve öğrenciler katıldı. İl genelinde polis ve jandarma bölgesindeki 111 noktada 545  asker ve polis uygulamaya katıldı.

Yaya geçitlerinde görev alan trafik ekipleri yoldan karşıya geçmek isteyen vatandaşları yaya geçitlerinin olduğu yere yönlendirdi. Trafik ekipleri sürücüleri de yaya geçitlerinde durmaları için uyardı.

Vali Ümit, durdurulan araç sürücülerine 'Yaya Öncelikli Trafik'  kampanyasını anlatarak atkı, şapka ve çiçek hediye etti.  Ümit, sürücülere yaya geçitlerine dikkat etmeleri konusunda da uyarılarda bulundu.

2019 yılının İçişleri Bakanlığı tarafından 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edildiğini anımsatan Vali Ümit, "Bugün 81 ilde valilerin, emniyet müdürlerinin ve jandarma komutanları ile vatandaşların katılımı ile etkin farkındalık kampanyası yapılıyor. İl genelinde polis sorumluluk sahasında 95 noktada, jandarma sorumluluk sahasında da 16 noktada uygulama var. 345 polis ile 200 jandarma personelimiz farkındalık faaliyetine katıldı. Amacımız yayalarında trafik kazalarında canlarını kaybetmemesi" diye konuştu.

Vali Ümit, programa katılan Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Aksoy ile polisler ve öğrencilere de atkı ve şapka hediye etti. Vali Ümit'in öğrencilerle sıcak diyalogları ve hepsiyle 'Çak' yapması renkli görüntüler yarattı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.