20/08/2019

İŞTE BOLU’NUN FETÖ BİLANÇOSU!..

16 Ocak 2019 - 16:54
İŞTE BOLU’NUN FETÖ BİLANÇOSU!..

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, 15 Temmuz’da yapılmak istenen hain darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ operasyonlarının Bolu rakamlarını Merkez TV’ye verdi. Yaman, hain girişimden 1 Ocak 2019 tarihine kadar 2 bin 607 şüpheli hakkında soruşturma yürütüldüğünü, bunlardan bin 38’i hakkında Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nce iddianame düzenlendiğini söyledi.

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz’da yapmak istediği hain girişimin ardından tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da bir dizi soruşturma başlatıldı.

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman hain girişimin hemen sonrasında başlatılan ve 1 Ocak 2019 tarihine kadar olan FETÖ rakamları hakkında Merkez TV’ye konuştu.

2 BİN 607 ŞÜPHELİ HAKKINDA SORUŞTURMA YÜRÜTÜLDÜ

Yaman, 1 Ocak 2019 tarihine kadar 2 bin 607 şüpheli hakkında soruşturma yürütüldüğünü, bunlardan bin 38’i hakkında Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nce iddianame düzenlendiğini söyledi. Ayrıca 1 Ocak 2019 tarihine kadar 826 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verilirken 743 şüpheli hakkında da çeşitli başsavcılıklara yetkisizlik kararıyla evrakın gönderildiğini belirten Yaman, hala 219 dosyada  389 şüpheli hakkında FETÖ ve diğer terör örgütleriyle ilgili soruşturmaların devam ettiğini de söyledi.

LEKELENMEME KAPSAMINA 171 EVRAK GİRDİ...

Yaman,’Lekelenmeme hakkı’ kapsamında Adalet Bakanlığı’nın yürüttüğü uygulamaya bağlı olarak son dönemde soruşturmaya yer olmadığına dair kararlar verilmeye başlandığını da söyleyerek, “Lekelenmeme hakkı kapsamında Adalet Bakanlığımızın bir uygulaması var. Bu manada yine 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 171 ihbar evrakından soruşturmaya yer olmadığına dair karar verilerek sadece salt ihbara dayalı soyut, insanları lekeleyici soruşturmaların önüne geçilmiş oldu. Bu noktadaki çalışmamız da Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı olarak devam edecek” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.