27/05/2019

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ BOLU'DA KUTLANDI

3 Aralık 2018 - 18:20

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Bolu’da Büyük berk Özel Eğitim Meslek Okulu’nun hazırladığı programla TSO’nun salonunda kutlandı. Programda özel eğitim öğrencilerinin sahnelediği asker uğurlama temsili salondan büyük alkış aldı.

Kaynak : Merkez Tv

Bolu’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Büyük Berk Özel Eğitim Meslek Okulu’nun hazırladığı programla kutlandı. Program Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplantı salonunda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın işaret diliyle okunmasıyla başlayan program, Büyük berk Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Zeki Arabacıoğlu’nun günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla sürdü. Arabacıoğlu, engellerin hayatı yaşamada ve meslek edinmede engel olmadığını belirtirken, engellilerin topluma kazandırılmalarında meslek edindirmenin önemine değindi.

Program daha sonra okulun folklor ekibi tarafından hazırlanan Gaziantep yöresi halk oyunu ile devam etti. Folklor gösterisinin ardından şehitlere ithafen hazırlanan bir video gösterimi sunuldu. Sunulan slaytın ardından ise özel eğitim öğrencileri okudukları şiirlerle salondan bol bol alkış topladı.

Programın devamında sahnelenen asker uğurlama temsili ise izleyenlerin beğenisini kazandı. Temsilde 2 özel eğitim öğrencisine anneleri tarafından askere gitmeden önce yakılan kına ve beraberinde söylediği şarkılarla yaptığı konuşma salondaki izleyicilerden büyük alkış aldı.

Törene; Bolu Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Garnizon Komutan Vekili Albay Metin Eştürk, Bolu Baro Başkanı Sabri Erhendekçi, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş ve çok sayıda davetli katı

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.