27/05/2019

YAPIMI YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜ

3 Aralık 2018 - 17:15

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı Merkez TV’ye yaptığı özel açıklamalarda yapılmasından umut kesilen Hukuk Fakültesi’nin süreci hakkında bilgi verdi. Fakültenin sürecinin sonlanmadığını, prosedürün bürokratik engellere takılması nedeniyle uzadığını söyleyen Alişarlı, değişen hükümet sistemi nedeniyle onayın Cumhurbaşkanlığından çıkmasını beklediklerini ifade etti. Alişarlı, Tıp Fakültesi’ne 10 bin metrekarelik bir ek bina kazandıracaklarını da söyledi. Ayrıca Alişarlı, Üniversitede 22 Aralık’ta yapılacak olan uluslar arası bir sempozyumda Bolu’nun katma değeri yüksek tarım ürünleri arasına girmeyi başaran ıza buğdayının tanıtımın yapılacağını da söyledi.

Kaynak : Merkez Tv

HUKUK FAKÜLTESİ YAPILACAK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Merkez TV’ye çok özel açıklamalar yaptı. Yapımı yılan hikayesine dönen Hukuk Fakültesi’nin bürokratik prosedür engeline takıldığını söyleyen Alişarlı, sürecin devam ettiğini ve fakültenin yapılacağını söyledi.

BOLU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NE HAZIRLIK;

“HUKUK FAKÜLTESİ’NE ONAY BEKLERKEN,

MİMARLIK FAKÜLTESİ’NE ONAY GELDİ”

İleriki dönemde Bolu Teknik Üniversitesi kurulumunda bir aşama olması için Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni ayırarak bir basamak oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Alişarlı, Hukuk Fakültesi onayını beklerken bu fakülteye onay geldiğini kaydetti. Tabelada hala bir arada görünse de Mimarlık Fakültesi’nin ayrı bir fakülte olarak kurulduğunu söyleyen Alişarlı bunun ileriki dönemde Bolu teknik Üniversitesi kurulumunda önemli bir basamak olacağını belirtti. Bu sırada Hukuk Fakültesi’nin kamuoyunda artık yapılmayacağı izlenimini de verdiğini söyleyen Alişarlı, bu durumun kendisini son derece üzdüğünü kaydetti.

“HUKUK FAKÜLTESİ KURULACAK, İPTALİ SÖZKONUSU DEĞİL”

Alişarlı 2012’den bu yana girişimi yapılan ve onay bekleyen Hukuk Fakültesi’nin 24 Haziran seçimleriyle değişen sistemde onayının direk Cumhurbaşkanlığı’ndan çıkacağını ifade etti. Alişarlı, “Artık arada Milli Eğitim Bakanlığı Komisyonu yok onay için. Şuan süreç yeniden başladı. Talebimiz, dilekçelerimiz mevcut. Cumhurbaşkanlığından onay çıkarsa fakültemiz kurulacak ve İzzet Baysal Vakfı binamızı yapacak. İptali söz konusu değil. Biz hala peşindeyiz.

TIP FAKÜLTESİ’NE 10 BİN METREKARELİK EK BİNA

BAİBÜ’de çalışmaların ve yeniliklerin devam edeceğini söyleyen Rektör Alişarlı, Tıp Fakültesi’nin artık Bolu ve çevresine yetmediğini kapasitesinin arttırılması için gerekli çalışmaların yapılmaya başlandığını kaydetti. Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bir ek bina yapılacağını sözlerine ekleyen Alişarlı, “Mimarlarla proje aşamasında çalışıyoruz. Yer tespiti yapacağız. 350 yatak kapasitesi artık yeterli olmuyor. Yüzde yüzlük bir artış var günümüzde. Kapasite, eklerle 380’e çıktı ama bu da yeterli olmuyor. Şuan 10 bin metrekare kapalı alanla ve 250 yatak ilavesiyle kapasiteyi arttırmayı düşünüyoruz. Servislerinden polikliniklerine tüm fakültenin kapasitesi artacak” diye konuştu. Alişarlı ayrıca Morfoloji binasına da ek bir bina yapıldığını belirterek otoparkların arttırılacağını ve kapalı otoparklarla kapasitenin büyütüleceğini belirtti.

22 ARALIK’TA BOLU’NUN IZA BUĞDAYI DÜNYAYA TANITILACAK

Alişarlı ayrıca açıklamalarının devamında 22 Aralık’ta BAİBÜ’de yapılacak olan uluslar arası bir sempozyumda Bolu’nun katma değeri yüksek tarım ürünleri arasına girmeyi başaran ıza buğdayının tanıtımın yapılacağını da söyledi. Bu sempozyuma katılacak olan bilim adamları tarafından tüm buğday türleri tanıtılırken Bolu’nun buğdayı, ıza buğdayının da kamuoyuna geniş sunumu yapılacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.