27/05/2019

FİKRET ORMAN'DAN BOLUSPOR'A ZİYARET

18 Kasım 2018 - 19:18

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türkiye'de futbolun yeniden yapılandırılması gerektiğini ...

Hafta sonu tatili için Bolu'ya gelen ve geceyi doğa harikası Gölcük'te geçiren Beşiktaş başkanı Fikret Orman, yakın dostu Boluspor kulübü başkanı Necip Çarıkcı'yı ve yönetim kurulu üyelerini tesislerde ziyaret etti. Ziyarete Boluspor teknik heyeti ve bazı futbolcularda katıldı. 

"Boluspor eskiden çok kuvvetli bir takımdı. Geçen sene direkten döndüler, bu sene Allah hayırlısını nasip etsin. Süper lige yakışır Boluspor. Tesisleriyle, yapısıyla İnşallah stadyum işimi de çözerlerse güzel olur" diyen Beşiktaş başkanı Fikret Orman Bolu'da ki basın mensuplarının tüm sorularına içtenlikle cevap verdi.  

"BOLUSPOR SÜPER LİGE ÇOK YAKIŞIR"

Tesislerde Boluspor A takımının U21 takımı ile yaptığı karşılaşmayı izleyen Beşiktaş başkanı Fikret Orman Boluspor'un çok iyi yolda olduğunu bu sene süper lige çıkacağına inandığını belirtti. Orman "Boluspor'u çok yakından takip ediyorum. Zaman buldukça da maçlarını televizyondan izliyorum. Son bir kaç haftada şansız maçlar kaybettiler. Mevcut imkanları ile Necip başkan ve ekibi iyi bir takım kurdu. İstikrar var, verilen sözleri yerine getirmek var. Boluspor süper lige çok yakışacak ve bu sezon süper lige çıkacak buna inanıyorum" dedi. 

"BOLU'YA YENİ STADYUM YAPILMALI"

Bolu'nun acilen bir stadyuma ihtiyacı olduğunun altını çizen başkan Fikret Orman "Bolu konumu ve tabiatı ile inanılmaz güzel bir memleket. Kışın futbol takımları için Antalya neyse yazın Bolu bu takımlar için bulunmaz bir cennet. Bir çok paralar verip yurt dışına kamplara gidiyoruz. Artık bizde Gerede'ye tesise başlayıp yapabilirsek büyük maliyetli yurt dışı kamplarından kurtulmak istiyoruz. Bolu yazın binlerce takımın gelip kamp yapabileceği bir yer. Niye büyük paralar verip yurt dışına gidelim. Yabancı takımlar Bolu'ya gelsin. Bolu'da böyle bir tesisleşme olursa stadyumunda acilen yapılarak bu kente kazandırılması lazım. Yazın Bolu'da önemli turnuvalar yapılabilir. Onun içinde sahalar lazım stadyum lazım. Gerede'de bu yaz başlayacaktık inşaatına. Fakat öyle bir ekonomik krizden geçiyoruz ki. Bolu’yu yazın Antalya’sına çevirmek mümkün. Burası çok güzel bir yer. Türk futbolu açısından baktığınız zaman bizler gidiyoruz, Avusturya’ya, Slovakya’ya. Dünya paralar harcıyoruz. Bizim yerlerimiz var. Ne eksiğimiz var. Tesis eksiğimiz var. Orada da bu bölgeye yatırım yapılması lazım. Fenerbahçe bir atılım yaptı. Bolu ile beraber bu bölgeyi aktif hale getirebilirsek çok güzel olacak. Kamp demek, vücudu çalıştırmak değil. Maç yapacaksınız. Maç yapmak içinde takımların gelmesi lazım. Antalya’ya 1500’e yakın takım geliyor. Bolu’ya da gelebilir ama tesislerin gelişmesi lazım. Hem ekonomi getirir, hem şehri futbola daha ısındırır" dedi.

"BOLUSPOR'A DEVRE ARASI YOUNCU VEREBİLİRİZ AMA!"

"Beşiktaş takımı çok pahalı bir takım. Oyuncu ücretleri çok yüksek. Biz devre arasına geldiğimiz zaman kadromuzda boşta duran oyuncularımız için elimizden geleni yaparız ama Euro kurunun artmasıyla beraber makas daha da artıyor. Bizde kendi menfaatimize bakmak durumundayız. Ne kadar kişisel dostluklarımız olsa bile bir gün gelip bir takım 100 lirasını ödeyebiliyorsa, 300 lirasını tercih etme durumunda kalıyoruz. O gün gelsin bakarız elimizden geldiği sürece. Necip bizim kardeşimiz"

 

"TÜRK FUTBOLUNUN YAPILANMAYA İHTİYACI VAR"

"Camia kulüplerinde, şehir kulüplerinde sıkıntı var. Süper lige baktığınız zaman, düşen takımlar amatöre doğru gidiyorlar. Ciddi bir sıkıntı. Gelecek olan takımlarında taraftar sayısı az olan takımlar. Bu rekabetle, şehirlerin takımına sahip çıkmasıyla ve seyirci ile güzel olan bir spor. Şuanda birinci ligde son sıralarda Karabük, Eskişehir gibi takımlar var. Hepsi lig görmüş takımlar. Süper ligde durmak değil. Özellikle şehir takımlarının, futbolu seven yerlerin bu işin içinde olması lazım ki, halkın ilgisi artsın. Futbolun gelişebilmesi için seyircilerin işin içinde olması lazım. Türk sporunun yapılanmaya ihtiyacı var. İyi kulüplerimiz var finansman açısından. Ama iyi kulüplerimizin arkasında seyirci desteği yok"

"MİLLİ TAKIM İÇİN EKİP RUHUNU YAKALAMAK LAZIM"

Milli takım hocalığı çok zor bir şey. Siz şimdi Boluspor ile oyuncu kadrosunu kuruyorsunuz 1 sene beraber çalışıyorsunuz. Milli takım öyle değil. Birisi Leverkusen’den geliyor, birisi Beşiktaş’tan geliyor, diğer İspanya’dan geliyor. Orada toplama bir takım yaratıyorsunuz. Oradaki bütün oyuncular çok kabiliyetli olsa bile, bir toplama takım oluyor. Milli ruhu yakalamak lazım. Daha önceki başarılarımızda aynı ekipler vardı. Şuanda oyuncu kadrosuna baktığınız zamanda çoğunluğu Türk oyuncularımız ama yurt dışından gelme oyuncularımız.

 "ŞENOL HOCA BİR FUTBOL MARKASI"

Beşiktaş’ta Şenol hocanın yardımcıları Guti. Real Madrid’e hoca olarak dönmesi konuşuluyordu. Hocanın ekibi, senelerdir beraber aynı ekip. Doğru şeyler değil bunlar. Şenol hoca çok önemli bir futbol markası. Önemli bir futbol adamı. İsminin Milli takımla birlikte geçmesi kadar normal bir şey yok.

"ALNIMIZ  AÇIK"

Bizim Arabistan’a sattığımız bir oyuncu yok. Bir tek Çin’e Tosic’i sattık. Ne istiyorlarsa incelesinler. Beşiktaş zaten halka açık bir şirket. Fenerbahçe’de halka açık bir şirket. Kim ne istiyorsa incelesin. Bizim alnımız açık, gönlümüz pak. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.