17/07/2019

VALİ AYDIN BARUŞ’A VEDA YEMEĞİ

3 Kasım 2018 - 14:53
VALİ AYDIN BARUŞ’A VEDA YEMEĞİ

Son çıkan kararname ile Malatya Valisi olarak atanan Vali Aydın Baruş onuruna Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın organizesiyle veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemeğe Vali Aydın Baruş, Bolu Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, ,  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan, İlhan Turgut ile Çağlayan Kaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş,  BTSO Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, Siyasi Parti İl Temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Düzenlenen veda yemeğinde ilk konuşmayı yapan BTSO Başkanı Türker Ateş, "Kendileri iş dünyamızın her zaman yanında yer aldı. Davet ettiğimiz tüm etkinliklerimize azami ölçüde iştirak etmeye gayret gösterdi. Bir ilin gelişmesi, kalkınması, ildeki kanaat önderlerinin el ele vererek çalışmasıyla mümkündür. Sayın Valimizin ilimize atandığı günden bu yana bunun çok güzel bir örneğini il olarak yaşadık. Valimiz ile görevde bulunduğu süre boyunca son derece faydalı ve verimli çalışmalarda bulunduk. Kendisinin Bolu'yu tanıyor olması ve bürokrat kimliği, bizler için önemli bir avantaj oldu. Kendileri iş dünyamızın her zaman yanında yer aldı. Davet ettiğimiz tüm etkinliklerimize azami ölçüde iştirak etmeye gayret gösterdi. Kendilerine bundan sonraki hayatında ve görevlerinde başarılar diliyoruz" şeklinde konuştu.

“BOLU ÇOK DAHA GÜZEL YERLERE, HAK ETTİĞİ MESAFELERE ULAŞACAKTIR”

2015 yılının Şubat Ayı’nda Bolu’ya Vali olarak atandığında Bolu hakkında arkadaşlarından çok olumlu görüşler aldığını belirten Vali Baruş, “Bolu önceden çok bildiğim bir il değildi ancak arkadaşlarım bana Bolu hakkında çok olumlu şeyler anlattılar, illerinin güzelliklerinden bahsettiler. Bu açıdan ben Bolu’ya atanmam nedeniyle Bolu’da, Bolu insanı ile birlikte çok rahat çalışabileceğimi ve Bolu’nun güzellikleri ile birlikte kalkınmasına katkılar sunabileceğimi düşündüm. Buna yürekten inandım ve çok şükür bu günlere geldim. Yaklaşık 3 buçuk yıllık süre içerisinde umarım Bolu’ya katkımız olmuştur, Bolu insanının yüreklerine sevgi ve saygı tohumları ekmişizdir. Cumhurbaşkanlığı’nın son atama kararıyla bu olumlu görevden sonra Malatya Valisi olarak atanmamı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Böyle bir güvene sahip olmak benim için onur verici. İnşallah bundan sonra Bolu gibi yurdumuzun çok güzel bir köşesi olan Malatya’da görevime devam edeceğim. Bu akşam benim için hüzünlü bir akşam. Yüreğimde artık Bolu’nun yokluğunu hissetmek zorunda kalacağım. Bolu insanının sevgisinden ve bana olan ilgisinden mahrum kalacağım. Ama inanıyorum ki önümüzdeki günlerde Bolu çok daha güzel yerlere, hak ettiği mesafelere ulaşacaktır” dedi.

“GÖREV SÜREM İÇERİSİNDE DAİMA GÖNÜLLER İNŞA ETMEYE ÇALIŞTIM”

“Buraya gelişimde ilk amacım gönüller yapmaktı, gönüller yıkmak değildi. Buradaki görev sürem içerisinde daima gönüller inşa etmeye çalıştım” diyerek konuşmasına devam eden Vali Baruş şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir çok defa konuşmalarında önemli olanın gönülleri imar etmek olduğunu sıklıkla belirtiyor. İşte bende gönüllerin inşasında bir pay sahibi olabilmek için çalışmaya gayret ettim ve bu gayretimde Bolulular olarak, kamu görevlileri arkadaşlarım olarak bana yardımcı oldunuz. Sivil toplum kuruluşlarımızla uyumlu bir diyalog içerisinde olduk. Kendileriyle çok yakın çalışma imkanı buldum. Buradan da tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum.

“BEN BOLU’YU ÇOK SEVDİM. BOLU İNSANINI ÇOK SEVDİM”

Eğer bir şeyler bırakabildiysek Bolu insanı için bana ne mutlu. İnşallah Bolu insanının kalbinde bir yer etmişizdir. O, sevgi ve saygı daima devam edecektir, buna emin olun. Bolu’nun gök kubbesinde bir hoş seda bırakmışızdır diye ümit ediyorum. Bu hoş seda ve vatandaşlarımızın duaları benim için ileriki yaşamımda, görev hayatımda daima bana güç verecektir. Ben Bolu’yu çok sevdim. Bolu insanını çok sevdim. Buradan tüm Bolulu vatandaşlarımıza da ifade ederim ki her zaman benim gönlümde onların ayrı bir yeri olacaktır. Burası benim Vali olarak ilk görev yerim. Bundan sonraki yaşamımda, görev hayatımda Boluluları misafir etmekten, onlarla birlikte olmaktan onur duyacağım. Görev sürem içerisinde bizlere destek olan, bizlerle el birliği, gönül birliği halinde Bolu insanı için, Bolu’nun kalkınması için çaba sarf eden tüm yetkililerimize, görev arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Buradan Bolu’ya veda ederken tüm güzelliklerin, Bolulularla birlikte olmasını yürekten temenni ediyorum”

Yapılan konuşmaların ardından ise Vali Aydın Baruş’a çeşitli hediyeler verilerek, davetlilerle vedalaşıldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.