20/08/2019

ENGELLERİ BİRLİKTE YENECEĞİZ

10 Mayıs 2018 - 21:13
ENGELLERİ BİRLİKTE YENECEĞİZ

10 – 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri Demokrasi Meydanından Kent Meydanına kadar süren yürüyüşle başladı.

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Bolu’da, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliklerin başlangıç adresi Demokrasi Meydanı oldu. Meydanda toplanan engelliler, aileleri ve il protokolü, bando ve kortej eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Engelliler Haftasında farkındalık yaratmak için düzenlenen kortej yürüyüşünde “Engelleri birlikte yeneceğiz” yazılı pankart açıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, STK’lar ve siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu kalabalık grup, olumsuz havaya aldırış etmeden Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Kent Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızdan Güleser Çavuşlu’nun karakalem portre resim sergisinin açılışı yapıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş düzenlenen resim sergisinin kurdelesini Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı ve Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız ile birlikte kesti.

Sergiyi gezerek Güleser Çavuşlu’dan çizdiği resimler hakkında bilgiler alan Vali Baruş’a sergi boyunca Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızdan Merve Hayat ta eşlik etti. Merve Hayat’ın tekerlekli sandalyesini sergi gezisi boyunca süren Vali Baruş, sergi dolayısıyla oraya gelen çocuklarımızla da yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.