16/12/2018

Evi Yanan Ali Dedenin Tedavisi Sürüyor

19 Ocak 2018 - 15:39
Evi Yanan Ali Dedenin Tedavisi Sürüyor

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 3 gün önce çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen ve eli yandığı için hastaneye yatırılan 83 yaşındaki Ali Meşe'nin tedavisi devam ediyor.

Bolu'da sobayı benzinle tutuşturmak isterken çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen ve elinde yanıklar oluştuğu için Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından hastaneye yatırılan Ali Meşe'nin tedavisi sürüyor.

Mudurnu'ya bağlı Ordular köyünde üç gün önce çıkan yangın sonrası evini kaybeden ve bu sırada elinden yaralanan 83 yaşındaki Meşe'nin, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Cerrahi Servisi'ndeki tedavisi devam ediyor.

Gün içinde, göğüs, kardiyoloji, kulak burun boğaz ve diğer rahatsızlıkları ile ilgili kontrollerden geçirilecek olan Meşe, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilecek.

Babasına refakat eden Ahmet Meşe, gazetecilere babasının sağlık durumu ve yaşadıkları hakkında bilgi verdi.

Babasının büyük bir felaketten kurtulduğunu anlatan Meşe, "Allah korudu. Bu arada evimiz yandı.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya gereken her şeyi yaptı. Dizaynını, beyaz eşyasını, halılarından koltuk takımına kadar tüm eksikleri tamamladı. Şu anda ev girilecek hale gelmek üzere. Allah bakanımızdan razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Meşe, başta Bolu Valisi Aydın Baruş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerinin kendileri ile ilgilendiğini dile getirerek, "Devletimizin bütün kurumlarını seferber ettiler. Gerçekten devletimiz var olsun. Allah devletimizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Babasının kedisinin de iyi olduğunu belirten Meşe, "Hatta dün kedisini getirdiler onunla kavuştu. Kedisini öptü, kokladı. Şu anda kedimiz de iyi. Ona ablamın evinde bakıyoruz." ifadesini kullandı.

Meşe, bir gazetecinin "Babanız sosyal medyada da geniş yer aldı, bununla ilgili ne düşünüyorsunuz." sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Ben sosyal medyada bu kadar yayılacağını beklemiyordum. Sosyal medyaya düşünce herkesin desteği ile bir fenomen haline geldi. Amerika’da  da bir komedyen kendi sayfasında paylaşmış. Hem yurt içinden hem de yurt dışından arayıp geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar. Bizim halkımız gerçekten duyarlı. Allah halkımızdan razı olsun."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.