21/02/2019

Cumhuriyet Bayramı Coşku İle Kutlandı

29 Ekim 2016 - 15:06

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Cumhuriyetin 93. yıldönümü tüm ülkede coşku ile kutlandı. Kutlamaların Bolu’daki adresi ise Demokrasi Meydanı’ydı. Vatandaşın büyük ilgi gösterdiği törende minik öğrencilerin dans gösterisi beğeni topladı.

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi Bolu’da da coşku ile kutlandı. Bolu Valisi Aydın Baruş’un valilik makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan tören, Demokrasi Meydanı’nda devam etti.

Buradaki törene; mülki ve idari amirlerin yanı sıra, askeri erkân, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Mehmet Ünlü ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz üstü açık askeri otomobil ile törene katılanları selamladı. 

İstiklal Marşı ile devam edilen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Vali Aydın Baruş burada yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü’nün menfur darbe girişimi ile karşı karşıya kalındığını hatırlatarak Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi 15 Temmuz’da da milletin ihanet odaklarına karşı dimdik durduğunu vurguladı.

Minik öğrencilerin Artvin yöresine ait halk dansı gösterisi vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve şiirlerin okunmasının ardından geçit töreni gerçekleştirildi. Okullarını temsilen öğrencilerin, askerlerin ve gazilerin Bando takımı eşliğindeki geçişlerinin ardından tören sonra erdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.