21/02/2019

Törene Tanju Özcan Damga Vurdu

28 Ekim 2016 - 18:47

Cumhuriyet Halk Partisi İl teşkilatı Önderliğinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Anıtpark’ta birçok sivil toplum kuruluşunun katıldığı ve Ata’nın huzuruna çelek sunumu ile başlayan törende, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Valiliği tarafından organize edilen 29 Ekim çelenk törenine katılmayan Ak Parti Bolu İl Teşkilatını ve Milletvekillerini topa tuttu

Bolu Valiliği tarafından organize edilen 29 Ekim çelenk törenine katılmayan Ak Parti Bolu İl Teşkilatını ve Milletvekillerini topa tutan, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, şunları söyledi; “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası genel merkezlerine hiç asmadıkları dev bir şekilde Mustafa Kemal Atatürk posterini astılar ama bu gün burada çelenk koyma töreninde yoktular. Ataya saygı duruşun da bulunmaktan imtina ettiler. Ak Parti’nin Belediye Başkanı, İl Başkanı, Milletvekilleri yoktu. Bir tek Ak Partili burada değildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü olsa burada hepsi asker gibi dizilirler”

“HİÇ KİMSENİN CUMHURİYET BAYRAMININ KUTLANMASINA ENGEL OLAMAYACAK”

Törende 29 Ekim akşamı gerçekleştirilecek olan Fener alayı hakkında açıklamalarda bulunan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan; “29 Ekim akşamı gerçekleştirilecek Fener alayının Valilik tarafından yasaklanmadığını, hiç kimsenin Cumhuriyet bayramının kutlanmasına engel olamayacağını” söyledi.

“BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI ÇIKTI”

Özcan, son olarak konuşmasında tekrar ülke gündemine gelen Başkanlık sistemine vurgu yaparak, sistemin değişmesi halinde, bundan sonra Cumhuriyet Bayramını kutlayamayacaklarını açıklayarak; “15 Temmuz darbe girişimi sonrası yine başkanlık sistemini gündeme getirdiler. Bakın eğer kafalarındakini hayata geçirebilirlerse Nisan – Mayıs ayında çok ciddi bir referandum bizi bekliyor. Bu referandumdan istedikleri sonuç çıkarsa maalesef bir daha burada 29 Ekim kutlayamayacağız ve belki de bir daha Atamıza çelenk sunamayacağız. Bundan çok ciddi bir şekilde endişe ediyorum” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.