17/04/2024

Boluspor’da Koltuk Fuat Çapa’ya Emanet

13 Haziran 2016 - 18:02

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen kongre sonrası yönetimi devralan Necip Çarıkçı ve ekibi çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kongre sonrası öncelikli hedefin düşük bütçeyle hareket ederek borçları azaltma yoluna gitmeyi düşünen Boluspor yönetimi ilk olarak Sportif Direktörlük görevine Kazım Kırcı’yı getirerek transfer sezonunu açmıştı. Ardından gerçekleştirilen temaslar sonrasında teknik direktörlük koltuğunu teslim etmek üzere Fuat Çapa ile prensipte anlaşan yönetim kurulu Boluspor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreniyle teknik direktör Fuat Çapa ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Başkan Necip Çarıkcı, Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu imza töreninde basın mensupları ve taraftarlarda yer aldı. İmza töreninde konuşan Başkan Necip Çarıkcı “Bugün Fuat Çapa Hocamız ile iki yıllık sözleşme imzalayacağız. 2011 yılında Fuat Hoca ile Belçika’da tanıştık ve o günden bu yana dostluğumuz iyi bir şekilde yürüdü. O zamanda kendisini istemiştik ama olmadı. Hocamız o sene Kasımapa ve Gençlerbirliği takımlarında görev yaptı. Fuat Hocamızı yakından tanıyorum. Buraya gelmesinde en büyük etken, kendisinin bizi tanıması ve altyapı konusundaki projeleridir. Aynı zaman Boluspor’un uzun vadeli projeleri olmasıdır. Bizi çok mutlu etti. Kendisi bu konuda idealist bir teknik direktör. Boluspor’a kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli planlarında değer ve güç katacaktır. Kendisine inandığım içinde iki yıllık bir sözleşme imzaladık. Bolusporumuza hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Fuat Çapa ise “Boluspor ile ilgili Başkanımız aradığında, PTT 1. Ligde çalışmadığımız için çok fazla düşünmemiştik. Ama Başkanında söylediği gibi son 5-6 yılda sürekli diyaloğumuz vardı. Başkanla daha önce görüştüğümüzde de Boluspor ile ilgili hedeflerini anlatmıştı ve bu süreçte de baktığınız zaman Süper Lig hariç bütün hedefleri gerçekleştirdi. Play-offlara kalındı, finalde kaybedildi ve herşeyden önemlisi verilen sözlerin harfiyen yerine getirilmesidir. Bu bizdeki inancını bir kat daha artırır. Dün akşam Başkanımız ve yönetim kurulu ile birlikte kısa vadede ve uzun vadede ‘neler yapabiliriz’ diye fikir alışverişinde bulunduk. Tabii ki burada önemli olan bir kaç tane unsur var. Bunlardan biri siz bizleri tespit edeceksiniz. Bizde aynı zamanda sizleri tespit edeceğiz. Çünkü siz bizleri yapmış olduğumuz işlerle, bizde sizleri göstermiş olduğunuz sabır ile test edeceğiz. Çünkü maalesef Türkiye’de herşey bir anda olsun bitsin diye bakılıyor. Çabuk yapılan şeyler çabuk yıkılır. Ama düşünerek kalıcı yapılan şeylerde uzun vadede başarıyı getirir. Bizim amacımız kısa vadede Boluspor’u Süper Lig’e hazırlamak olacak. Ama bunu hazırlarken sadece takım olarak değil. Takım olarak çıkarsanız bir sonraki sene düşersiniz. Kulüp Süper Lig’e çıktığınız zaman kalıcı olursunuz. Bunun çok fazla örnekleri var. Kısa vadede başarıyı yakalamış ama amatör lige kadar düşen Kulüplerimiz var. Bunlar doğru örnekler değil. Doğru örnekleri almamız lazım ve aynı zamande bizler örnek olmamız lazım.”dedi.

Boluspor yönetiminin teknik heyetin basının taraftarların herkesin birbirine sabırlı olması gerektiğini dile getiren Çapa ” En önemlisi sabır olacak. Özlemin çok fazla olduğunu çok iyi biliyorum. Ama daha önce söylediğim gibi önemli olan Süper Lig’e çıktığınızda kalıcı olabilmek ve oraya çıktığınız zamanda 17-18 tane takımın yaptığı gibi transfer yapmamak. Yani hedef çıktığınız kadroya 3-4 takviye ile ligde kalıcı olmak olmalıdır. Aynı zamanda altyapıdaki Bolulu ve diğer gençleri A Takımda görmek Bolusporluların en büyük arzusu olduğunu düşünüyorum. Süper Lig’de olmak ne kadar mutlu ederse, Bolulularında burada oynaması sizi aynı şekilde mutlu edeceğini düşünüyorum. Bizde ekibimizle birlikte bunu gerçekleştirmek için bütün gayretimizi göstereceğiz. Transferler ilgili çok fazla birşey söylemek istemiyorum. Onunla ilgili Başkanımız geçtiğimiz günlerde gerekli açıklamayı yaptı. Hedefler ilgili, genelde Türkiye’de hedefler teknik direktörlere sorulur ama bence bu doğru değil. Hedefler yönetimlere sorulur. Teknik Direktörler ise bu hedefleri gerçekleştirmek için gayret gösterirler. Çünkü bu işler kaynakla oluyor. Kaynağı yönetimler oluşturduğu için teknik adamlarda elindeki malzemeyle en iyisini yapmaya çalışır. İnşallah iki yıl sonunda Boluspor’u Süper Lig’de birlikte görürüz. Amacımız sadece iki yıl kalmak değil. İnşallah buradan ayrıldığımız zaman 4-5 yıl gibi Boluspor’da görev yapmış oluruz. En büyük temennimiz bu olur.” ifadelerini kullandı. Teknik Direktör Fuat Çapa’nın yardımcılıklarını Ersel Uzgur, Mustafa Gürsel, Bülent Kayıtken ve Levent Zorluer yapacak. Nihat Albayrak

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.